Motosiklet Eğitimine Büyük İlgi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motosiklet Eğitimine Büyük İlgi

 04 Temmuz 2012, 16:41  

Motosiklet Eğitimine Büyük İlgi

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından çocuklara motosikleti sevdirmek amacıyla verilen eğitimler büyük ilgi görüyor.

 

Yaz aylarının gelip, okulların kapanmasıyla birlikte Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) çocuk ve gençlere motosikleti sevdirmek için uzman hocalar gözetiminde eğitimlere başladı. Hakkari, Van, İzmir, İstanbul gibi illerden sonra temel motosiklet sürüş eğitimleri Malatya, Darende ve Elazığ’da start aldı. TMF Eğitim Koordinatörü Vehbi Ulusan gözetiminde 07-15 yaş arası çocuklara ücretsiz verilen eğitimlere çocuklar büyük ilgi gösteriyor. Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında gerçekleştirilen eğitimde, çocuklara motosikleti tanıtma, sevdirme ve bilinçli kullanmaya yönelik bilgiler veriliyor. Eğitim çalışmalarıyla ilgili TMF eğitmeni Özgür Çiçek, çocuk ve gençlere motosiklet eğitimi vererek, bilinçli sürücüler yetiştirmek istediklerini söyledi. Çiçek, motosikletin birçok faydasının olduğuna vurgu yaparak, "Başkanımız Bekir Yunus Uçar'ın organizasyonuyla ilk etapta Hakkari ve Van'da eğitimler verdik. Şu anda da Elazığ, Malatya ve Malatya'nın ilçesi Darende'de eğitimlerimiz devam ediyor. Eğitimlerimizin amacı çocuklarımızın ve gençlerimizin bilinçli birer sürücü olmalarını sağlamaktır. Bunun yanında motosikletin hayatımızdaki önemini ve ne kadar ekonomik faydalar sağladığını da çocuklarımıza aşılıyoruz" diye konuştu.
Motosikletin park sorunu olmayan ve trafiği rahatlatan bir araç olduğuna değinen Çiçek, yakıt olarak da ekonomik katkısı olduğunu söyledi. Dışarıdan motosikletin tehlikeli ve riskli bir araç olarak görüldüğünü belirten Çiçek, gençlerin eğitilip bilinçli birer sürücü olmalarını sağladıktan sonra daha kontrollü bir trafiği hedeflediklerini ifade etti. Çiçek, "Ne kadar çok şehre ve gencimize ulaşabilirsek, o kadar motosiklet tutkusunu yayarız" dedi.

Bu haber 6978 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu