Geçmiş Olsun Şampiyon - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Geçmiş Olsun Şampiyon

 17 Temmuz 2012, 18:14  

Geçmiş Olsun Şampiyon

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 4. ayağında TMF GP'de kaza geçirdikten sonra Maslak Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat olan Yunus Erçelik taburcu oldu.

 

İstanbul Park pistinde düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası'nda TMF GP'de kaza geçiren Yunus Erçelik, Maslak Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat oldu. TMF GP'de 7. virajda fren arızası nedeniyle bariyerlere çarpan şampiyon sporcumuz Yunus Erçelik, başarılı bir operasyonun ardından sağ ayağına iki vida ve platin takıldı. Maslak Acıbadem hastanesinde ameliyat sonrası fizyo terapistlerin yardımıyla ayağa da kalkan Erçelik, yavaş yavaş yürümeye başladı.
Kaza anını anlatan Erçelik, altıncı virajdan çıktıktan sonra vitesi düşürüp yavaşlayacaktım. Bir vites düşürdüm ve elimi frene attığımda frenin tutmadığını anladım. Soğukkanlı davranıp motoru istop ederek çakıl havuzuna girmeye çalıştım ama kısa olduğu için bariyerlere çarptım. Bilincim hep yerindeydi. Bu konularda tecrübeli olduğum için sağlık görevlilerini de ben yönlendirdim" dedi. Ameliyattan sonra kendini daha iyi hissettiğini söyleyen Erçelik, "Sağ gözümde ufak bir sorun var. Kan oturduğu için görme sıkıntısı yaşıyorum ama her geçen gün daha iyiye gidiyor. Sırtımdaki ağrıya sebep olan yer 6-7 hafta içinde iyileşecek. Doktorlarımın söylediğine göre üç ay sonra rahat bir şekilde yürüyebileceğim. Önümüzdeki iki ay çok önemli. Bu süre zarfı içerisinde doktor kontrolünde yüzme gibi sporları yapmaya başlayacağım" dedi.
Öte yandan Yunus Erçelik, Acıbadem hastanesinden taburcu oldu. Kendi evinde istirahate çekilen Erçelik'in ağrılarının artması sonucu doktor kontrolünde Özel Çağıner Hastanesi'nde tedavisi devam edecek.
Bir süredir Özel Çağıner Hastanesi'nde tedavi gören Yunus Erçelik bu hastaneden de taburcu oldu. Sağlık durumu iyi olan Erçelik kendi evinde istirahat edecek. Gözündeki rahatsızlığı çabuk atlatmak isteyen Erçelik'in tedavisi Avrupa Göz Hastanesi'nde sürecek.Bu haber 4068 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu