Mekanik Sorunlar Şenkalaycı ve Şahin'in Belini Büktü - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Mekanik Sorunlar Şenkalaycı ve Şahin'in Belini Büktü

 22 Temmuz 2012, 19:16  

Mekanik Sorunlar Şenkalaycı ve Şahin'in Belini Büktü

Avrupa Enduro Şampiyonası’nın 2. Ayağında sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Fırat Şahin mekanik arızalar yaşayarak şampiyonaya erken veda emek zorunda kaldılar.

 

Estonya Pairkuse’de düzenlenen Avrupa Enduro Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Şakir Şenkalaycı ilk gün motosikletinde mekanik arıza yaşadı. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Estonya'ya gelen yaklaşık 150 sporcu ile mücadele eden Şenkalaycı, yarışa iyi başlamasına rağmen motosikletinde meydana gelen elektrik arızası nedeniyle ilk günü tamamlayamadı. Parkurda bir anda alev alan motorunu söndürmeye çalışan Şakir Şenkalaycı'nın ellerinde ve kollarında ciddi yanıklar meydana geldi. E2 sınıfında yarışan Fırat Şahin ise ilk gün sorunsuz bir şekilde yarışı bitirmesine rağmen ikinci gün mekanik arıza yaşayarak şampiyonaya veda etti.
Türkiye'den binlerce kilometre yol yapıp Estonya'ya başarılı olmak için geldiklerini belirten Şakir Şenkalaycı, "Çeşitli zorlukları aşıp binlerce kilometre yol yapıp Estonya'ya geldik. Şampiyonanın ilk günü Fırat arkadaşımla beraber iyi bir start almıştık ama parkurda ilerleyen zamanda motosiklet arızası yaşadım. Önce motosikletim yandı ve hemen söndürdük. Elimde ve kolumda ciddi yanıklar var. Daha sonra arızayı giderip yarışa devam etmek istedim ama ikinci etapta motosikletimde büyük bir arıza sonucu yarıştan çekilmek zorunda kaldım. Estonya'ya büyük hedefler ve umutlarla gelmiştik ama maalesef motosikletin arızasına yenildik" dedi.Bu haber 2240 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu