Festival Tadında Motokros Yarışı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Festival Tadında Motokros Yarışı

 26 Ağustos 2012, 18:47  

Festival Tadında Motokros Yarışı

Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yapıldı. Festival gibi geçen yarışa seyirci de büyük ilgi gösterdi.

 

Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yapıldı. Uluslararası 22. Hayrabolu Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı’nın da düzenlendiği haftayla birlikte organize edilen 3. Ayak yarışına sporcular büyük ilgi gösterdi. Sıcak havada koşulan 3. Ayak yarışında Türkiye’nin dört bir yanından 70 sporcu ile Bulgaristan’dan gelen 6 sporcu mücadele etti. Hayrabolu Motosiklet İhtisas Kulübü’nün Hayrabolu Göleti mevkiinde bulunan Belediye Motokros Parkuru’nda organize ettiği şampiyona birbirinden çekişmeli yarışlara sahne oldu.

Zorlu on rampadan oluşan parkurda koşulan 3. Ayak yarışında sınıflarında dereceye giren isimler ise şöyle;
MX1: Nikolay Yovchev, Sinan Memnun, Şakir Şenkalaycı
MX2: Şahabettin Perçin, Shevki Shevkiev, Mehmet Çelik
MX2 Junior: Asrın Rodi Pak, Galip Alp Baysan, Uzay Cankat Bengiç
MX3: Batuhan Demiryol, Fatih Alan, Selim Merdan
50 CC: İbrahim Taşhan, Akil Ulusan, Ares Stefan Bengiç
65 CC A: Can Öncü, Kayra Yurtsever, Emircan Şenkalaycı
65 CC B: Deniz Öncü, Onat Mısırlıoğlu, Bahattin Sofuoğlu
85 CC: Deniz Memnun, Oğuz Taşhan, Batıkan Ulu
Veteran: Hüseyin Neziroğlu, Hayattin Söyler, Ceyhun Kalfalı
ATV: Mehmet Saygın, Servet Doğan Cimşir, Ertan Cantürk

YARIŞ SEVERLERDEN ŞAMPİYONAYA BÜYÜK İLGİ

Uluslararası 22. Hayrabolu Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı’yla birlikte düzenlenen şampiyonaya yarış severlerde büyük ilgi gösterdi. Hayrabolu göleti kenarında yer alan Belediye Motokros Parkuru Pazar günü binlerce seyirciyi ağırladı. Sabahın erken saatte start demirine sıralanan yarışçıların mücadelelerini seyirciler alkışlarla destekledi. Sıcak havaya rağmen parkurun etrafındaki tribünleri dolduran seyirciler yarışçıların yaptıkları zorlu hareketleri de bol bol alkışladı.

Hayrabolu’da düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışına Bulgar sporcularda katıldı. Altı Bulgar sporcu gösterdikleri performansla yarış severlerden büyük ilgi gördü.

İSMAİL ÖZKAN: VERDİĞİMİZ EMEĞE DEĞDİ

Hayrabolu Motosiklet İhtisas Kulübü Başkanı İsmail Özkan, Hayrabolu'nun Türkiye'nin en iyi motokros pistlerinden birine sahip olduğunu belirterek, "Türkiye'nin tanınmış motokrosçularının yanı sıra komşumuz Bulgaristan'dan da sporcuların katılımıyla çok güzel bir yarış düzenledik. Trakya'da büyük ilgi gören şampiyonada herşey yolunda gitti. Türkiye'nin dört bir yanından katılım olurken, motokrosçuların rampalardan yaptıkları atlayışları binlerce kişi izledi. Hayrabolu, motor sporlarına önem veren bir ilçe. Belediye ve kulüp olarak biz de sporcularımıza elimizden gelen bütün imkanları sağladık. Sporculardan ve yarışları takip eden devlet protokolünden hem destek hem de teşekkür aldık. Böyle bir parkuru motokros camiasına kazandırdığımız için gerçekten çok mutluyuz. Gelecek yıllarda daha büyük ve güzel organizasyonlara ev sahipliği yapacağımızdan eminim. Motosikletseverleri her zaman parkurumuzda görmek isteriz" dedi.

TÜRKİYE MOTOKROS ŞAMPİYONASI 3. AYAK SONUCU TıklayınızBu haber 3090 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu