Kenan Sofuoğlu Şampiyonluk Virajında - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu Şampiyonluk Virajında

 05 Eylül 2012, 11:07  

Kenan Sofuoğlu Şampiyonluk Virajında

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası'nın 11. Ayak yarışı bu hafta sonu Almanya’da koşulacak.

 

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 11. ayak yarışı 9 Eylül’de gerçekleştirilecek. Bu sezon sakatlıklar ve cezalara rağmen şampiyonada 33 puan farkla lider durumda bulunan Kenan Sofuoğlu, sezonun bitimine üç yarış kala şampiyonluk yolunun en önemli virajını dönecek. Kawasaki Lorenzini takımıyla genel klasmanda 173 puanla lider durumda bulunan Kenan Sofuoğlu, Almanya Nürburgring’te rakipleriyle arasındaki 33 puanlık farkı korumaya çalışacak. FIM Dünya Süpersport Şampiyonası’nda iki şampiyonlukla efsaneleşen Kenan Sofuoğlu, Almanya ayağıyla birlikte 66. Yarışına çıkacak. 46 defa kürsüye çıkan Sofuoğlu, Süpersport Şapiyonası’nda 20 kez de milli marşımızı çaldırdı.

11. Ayak yarışının sıralama turları 8 Eylül Cumartesi günü saat 17.05’te koşulacak. Sezonun 19 turluk (97.603 Km) 11. Ayak yarışı ise 9 Eylül Pazar günü saat 14.30’da start alacak. Nürburgring pisti 5.137 km uzunluğunda. Pistin 7 sol ve 9 adet sağ viraj bulunuyor.

Öte yandan serbest antrenmanlarda Kenan Sofuoğlu üçüncü olurken, öğleden sonra yapılan 1. sıralamalarda ise 5. oldu.

ŞAMPİYON TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYACAK

Bu sezon üç birinciliğe imza atan ilk pilot olan Kenan Sofuoğlu, Almanya’da gurbetçilerimizin önünde de yarışı kazanmaya çalışacak. Sofuoğlu, Almanya yarışının çok önemli olduğunu belirterek, “Moskova’daki yarış benim için iyi oldu. Daha önceki bazı yarışlarda kaybettik ama Moskova’da iyi bir dönüş yaptık. Orada yarışı ve şampiyonluk için iyi bir puan kazandığım için çok mutluyum. Ama daha önümüzde Almanya dahil üç yarış var. Bu hafta çıkacağımız Nürburgring’de hızlı virajlar ve yokuş yukarı bölümler var ama Kawasaki güçlü bir motosiklet ve bunun üstesinden geleceğine inanıyorum. Hava durumu iyi gözüküyor ve ben Cuma günü kuru havada yapacağımız ayarlar bana yarışta yardımcı olacaktır. Pist ve motosikletin arasındaki ayarları iyi kombine etmemiz lazım. Ben kazanmak için uğraşacağım ve daha sonra puan hesabı yapabiliriz. Zor bir yarış daha var önümde. Önce her şeyin yolunda gittiğini görmeliyiz. Her zaman olduğu gibi Cuma ve Cumartesi’den önce konuşmak zordur. Ben yarışlara Türkiye’de başladım ama Avrupa düzeyinde hızlandığımda Almanya’ya taşındım. Almanya’da yaşanan birçok Türk var ve Almanlar da bana sempati duyuyor. Umarım Almanya’daki bu yarışı kazanırım” dedi.

Bu haber 2007 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu