Çöl Kaplanı'na Son Veda - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Çöl Kaplanı'na Son Veda

 09 Eylül 2012, 18:47  

Çöl Kaplanı'na Son Veda

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar ve sporcular, Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. ayak yarışının startından önce, vefat eden Kemal Merkit anısına saydı duruşunda bulunup pistte tur attı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve sporcular, Türkiye Pist Şampiyonası’nın startından önce, vefat eden Kemal Merkit anısına pistte tur attı. Transanatolia Rally Raid Yarışı’nda geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden ”Çöl Kaplanı” lakaplı Kemal Merkit, İstanbul Park’ta düzenlenen Türkiye Pist Şampiyonası’nda anıldı. Federasyon başkanı Uçar ve şampiyonaya katılan sporcular, start öncesinde düzenlenen etkinlikte, Kemal Merkit’in Dakar Rallisi’nde yarıştığı ”55” numarayı göğüslerine ve motosikletlerine takarak, pisti turladı. Yarışlardan önce de ”Çöl Kaplanı” anısına saygı duruşu yapılırken, Kemal Merkit’in Dakar Rallisi’nde kullandığı motosiklet ve kıyafetleri piste getirildi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Uçar, hem kederli hem de gurur dolu bir gün yaşadıklarını ifade etti. Uçar, üzücü olsa da Kemal Merkit’i anmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, ”Bugün sporcular Kemal ağabeyleri için yarışacak olmalarının gururunu duyuyorlar. Rahmetli Kemal Merkit, hep sporcularla birlikte oluyordu. Her sporcuya yardımcı oluyordu. Biz de Kemal Ağabeyimizin hatırasını her sene yaşatacağız. Umut ediyorum ki böyle olaylar bir daha yaşanmaz” diye konuştu.
Bu haber 2713 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu