TMF Yeni Sezona Hazırlanıyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF Yeni Sezona Hazırlanıyor

 13 Eylül 2012, 15:57  

TMF Yeni Sezona Hazırlanıyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yeni yarış sezonu hazırlıklarına başladı.

 

Ülkemizde motosiklet sporunun ve kültürünün gelişmesi ve yayılması amacıyla çalışan TMF, kulüplerimiz ve yarışçılarımız için en iyi olanı sunma hedefiyle 2013 yarış sezonu hazırlıklarını hızla yürütüyor.

Buna göre gelecek sezonda;

* 2013 Yarış sezonunda da yarışçılarımızdan kesinlikle lisans ve vize ücreti alınmayacaktır.

* 2012 yarış sezonunda olduğu gibi yeni sezonda da hiçbir branşta sporcularımızdan yarışlara katılım ücreti talep edilmeyecektir.

* 2013 Yarış sezonunda bütün branşlarda yarışçılarımız adına 3. kişilere karşı yapılan sigorta bedeli TMF tarafından karşılanacaktır.

* Motor sporlarının temelini oluşturan motokros branşına katılan tüm 50, 65 ve 85 cc yarışçılarımızın motosikletleri, ekipmanları ve kendi ulaşımları TMF tarafından karşılanacaktır.

* 2013 Yarış sezonunda motokros ve supermoto branşında 50, 65 ve 85 cc yarışçılarımızın, Pist yarışlarında ise 125 cc yarışçılarımızın isimlerine ve bedenlerine özel hazırlanmış tulum ve botlar TMF tarafından yaptırılacaktır.

* Motosiklet sporumuzun tanınması, sevilmesi ve yurt dışına açılmasında önemli katkıları olan ve aramızdan Transanatolia Rally'sinde yaşadığı elim kaza sonucu ayrılan Sevgili Kemal Merkit'in anısına uluslararası boyutta bir enduro yarışı düzenlenecektir. Son derece görkemli ve yüksek katılımlı olması için hazırlıkları süren bu büyük ve ödüllü organizasyonun aynı zamanda Türkiye Şampiyonasına da puan vermesi sağlanacaktır.

* Her yıl olduğu gibi pist yarışlarının bir etabı yine uluslararası tecrübe edinilmesi açısından yurtdışı pistlerinden birinde yapılacaktır.

* Gelecek sezonda, uluslararası tecrübe edinilmesi açısından Motokros, Drag ve Supermoto yarışlarımızın da bir etabı yurtdışında gerçekleştirilecek ve ulaşım ile konaklama her zaman olduğu gibi TMF tarafından karşılanacaktır.

* 2013 sezonunda tüm yarışlarımızda kulüp yetkililerimiz ve sporcularımıza ücretsiz yemek ve içecek ikramı TMF tarafından sunulacaktır.

* Motokros branşımız için Susurluk Parkurumuzun bakım onarım çalışmaları başlatılmış ve kulüp başkanımız Hayattin Söyler Bey'in gözetiminde sürmektedir.

* Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını üstleneceği Başkent Yarış Pisti içine motokros parkuru yapımı kulüp başkanımız Mümtaz Pak Bey'in takibi ile devam etmektedir.

* Pist yarışlarımızı TMF olarak organize etmekte olduğumuzdan, İstanbul Park'ın ihale işlemleri takip edilmektedir. İhaleye katılan ve kazanan bir kişi veya kurum olduğunda derhal 8 etap üzerinden kiralama işlemleri gerçekleştirilecek ve İstanbul Park yarışçılarımıza ve yarış severlere gelecek yıl da açık olacaktır. Ayrıca İstanbul Park'ta yapılacak yarış günlerinde, motosiklet muayene istasyonunun kurulması ve lisanslı sporcularımızın trafikte kullandıkları motosikletlerini ücretsiz muayene ettirebilmeleri için gerekli çalışmalar tamamlanmaktadır.

* Drag yarışlarımızın daha iyi şartlarda yapılması ve Avrupa standartlarının da üzerinde olabilmesi için Manisa Akhisar Belediye Başkanlığı'na Akhisar Drag Pisti'nin bakım onarımı için bütçe gönderilmiş olup, pistin modernizasyon işlemleri tamamlanmaktadır. Bu konuda kulüp başkanımız Doğan Kırbaş Bey yapım işleri ile bizzat ilgilenmektedir.

* Türkiye'nin son derece başarılı drag organizasyonlarına e vsahipliği yapan Ödemiş ilçesinde dünya standartlarında bir drag pistinin yapımına dair çalışmalar Ödemiş kulüplerimizin temsilcisi Mehmet Yeşil Bey tarafından takip edilmekte ve çalışmalar hızla sürmektedir.

* Kulüplerimize ülke genelinde eğitim faaliyetlerini yeni yılda da sürdürebilmeleri için gerek maddi ve gerekse eğitim motosikleti desteği artırılarak devam edecektir.

* Sakarya Akyazı'da bulunan ve Dünya Şampiyonu Sporcumuz Kenan Sofuoğlu'na ait pistte, lisanslı tüm sporcularımızın ücretsiz antrenman yapabilmeleri ve mekanik destek alabilmeleri için gerekli sözleşme ve çalışmalar tamamlanmıştır.

* Balıkesir Gönen ilçesinde Gönen Belediye Başkanlığı tarafından tahsis edilen araziye Avrupa standartlarında bir motokros ve supermoto parkuru yapımı çalışmaları başarılı sporcumuz Şakir Şenkalaycı'nın babası ve camiamızın sevilen ismi Memduh Ustamız tarafından TMF desteğiyle yürütülmektedir.

* 2013 Yarış sezonunda tüm yarışlarda ve tüm kategorilerde dereceye giren sporcu ve kulüplere yönetim kurulumuzca belirlenecek miktarda para ödülü verilecektir.

* Yeni yarış sezonunda da FIM onaylı olmak kaydıyla Dünya ve Avrupa Şampiyonalarını takip etmek isteyen tüm yarışçılarımıza Emniyet Müdürlüklerinden alınacak onay doğrultusunda hizmet pasaportu verilecektir.

* Yurt dışı yarışlarını takip etmek isteyen yarışçılarımızın ulaşım ve konaklama masrafları, TMF bünyesinde oluşturulacak 'Yarış Değerlendirme Komisyonu' onayını almaları durumunda Federasyon tarafından karşılanacaktır.

* 2013 Yarış sezonunda tüm sporcularımız, yarışlara kayıtlarını internet üzerinden gerçek zamanlı olarak (on-line) yapabileceklerdir.

* 2013 Sezonunda yarış organizasyonu yapan kulüplerimize verilen maddi destek, daha iyi ve başarılı organizasyonlar yapılabilmesi için Yönetim Kurulumuz onayı doğrultusunda artırılacaktır.

* 2012 Yarış sezonunda SBK Super Sport branşında lider durumda olan ve Dünya Şampiyonluğu için gün sayan başarılı sporcumuz Kenan Sofuoğlu, 2013 yılında da dünya pistlerinde yarıştırılacak ve Sofuoğlu'nun tüm yarışlarına, gelecek vaadeden 3 sporcumuz bir kulübümüzün himayesinde gönderilecektir.


Tüm bu çalışmalar hızla yürütülmekte olup, yeni gelişmeler ve iyileştirmeler yapılabilmesi için Yönetim Kurulumuz gayret göstermekte ve kulüplerimizle istişare etmektedir.

Bu haber 4368 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
 



 
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu