Akyazı’da Büyük Şölen Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Akyazı’da Büyük Şölen Başladı

 15 Eylül 2012, 18:54  

Akyazı’da Büyük Şölen Başladı

Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın son ayağı Akyazı'da start aldı. Türkiye ve Doğu Avrupa ile birlikte düzenlenen Avrupa Şampiyonası’na 49 sporcu kayıt yaptırdı.

 

Sakarya Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti ilk kez uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Avrupa, Doğu Avrupa ve Türkiye Süpermoto Şampiyonaları sıralama antrenmanlarıyla Kenan Sofuoğlu Pisti’nde başladı. Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda 2012 yılının şampiyonlarının belirleneceği son ayak yarışına Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Yunanistan’dan 49 sporcu katıldı. Oldukça sıcak bir havada yapılan Avrupa Şampiyonası’nın sıralama antrenmanlarında günün en hızlı isimleri ise şöyle; OPEN: Angel Karanyatov (47.915), S3: Uzay Cankat Bengiç (52.465), Junior: Asrın Rodi Pak (53.221).

Dünya Süpersport Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden Kenan Sofuoğlu, Avrupa Şampiyonası’nda kendi pistine çıktı. Milli sporcumuz Sofuoğlu, fazla risk almayarak OPEN sınıfında günü ikinci sırada tamamladı. İlk kez Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Kenan Sofuoğlu Pisti sporculardan geçer not aldı. Dünya standartlarına sahip pist, Avrupa Şampiyonası için yeniden düzenlenirken, yeni padok alanı ve pist giriş-çıkışlarıyla daha da güvenli hale getirildi.

Avrupa Şampiyonası, 16 Eylül Pazar günü saat 10:25’te açılış seremonisinin ardından birbirinden çekişmeli yarışlara sahne olacak. Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonaları’nda Türkiye takım olarak şampiyonluk mücadelesi verecek.

UÇAR: AVRUPA ŞAMPİYONASI'NIN AKYAZI'DA OLMASI ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, şampiyonanın Türkiye'de yapılmasının çok önemli olduğunu belirterek, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun yaptırdığı pistin uluslararası standartlarda olduğunu söyledi. Uçar, motor sporlarında uluslararası organizasyonların önemli olduğuna işaret ederek, “Yarışları herhangi bir ücret ödemeden ülkemize getirdik. Pistin uluslararası standartlarda olması da işimizi kolaylaştırdı. Bu pist, yarışların ardından uluslararası sertifika da alacak. Gelecek yıldan itibaren Avrupa Şampiyonası'nın bir ayağını rutin olarak ülkemizde gerçekleştireceğiz” dedi.

SOFUOĞLU YABANCI SPORCULARI PİSTİNDE AĞIRLAMAKTAN ÇOK MUTLU

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da yabancı sporcuları pistinde ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, sıralama turlarının çok zevkli geçtiğini söyledi. Yarışlara misafir olarak katıldığını belirten Sofuoğlu, “Önümüzdeki hafta önemli bir yarışım var ama yine de katılacağım ve misafirlerimle beraber olacağım. Şampiyonanın Türkiye'de düzenlenmesi motor sporlarına katkı yapacak. Şu anda hava sıcak ama yarışlar iyi olacak. İnşallah sıkıntısız şekilde şampiyonayı tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

AVRUPA SÜPERMOTO SIRALAMA SONUÇLARI Tıklayınız

D.AVRUPA SÜPERMOTO SIRALAMA SONUÇLARI Tıklayınız

TÜRKİYE SÜPERMOTO SIRALAMA SONUÇLARI Tıklayınız

SÜPERMOTO PAZAR PROGRAMI Tıklayınız
Bu haber 1857 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu