Süpermoto’da Avrupa Şampiyonuyuz - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto’da Avrupa Şampiyonuyuz

 16 Eylül 2012, 18:02  

Süpermoto’da Avrupa Şampiyonuyuz

Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın son ayağı Akyazı'da yapılırken, Türkiye takım halinde birinci oldu.

 

İlk kez uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapan Sakarya Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti‘nde Türkiye takım halinde birinci oldu. Kenan Sofuoğlu Pisti’nde yapılan Avrupa, Doğu Avrupa ve Türkiye Süpermoto Şampiyonaları’na, yarış severler büyük ilgi gösterdi. Binlerce yarış sever Kenan Sofuoğlu pistini doldurdu. Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda OPEN sınıfında Angel Karanyotov, Ata Nurcan ve Alexander Georgiev ilk üç sırayı paylaşırken, S3 sınıfında Uzay Cankat Bengiç birinci, Mehmet Çelik ikinci ve Borislav Stoimenov ise üçüncü oldu. Junior sınıfında günün başarılı ismi Harun Çabuk damalı bayrağı ilk sırada görürken, Asrın Rodi Pak ikinci ve Bulgar yarışçı Hakan Halmi’de üçüncülüğü elde etti.

DOĞU AVRUPA’DA DA ZİRVEDEYİZ

Avrupa Şampiyonası ile birlikte koşulan Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda da Türkiye zirvede yer aldı. Junior sınıfında Öncü kardeşler geleneği bozmadı ve ilk iki sırayı paylaştı. Can Öncü birinci olurken kardeşi Deniz Öncü’de ikinciliği, Emircan Şenkalaycı ise üçüncülüğü elde etti. 85 cc sınıfında Harun Çabuk ilk sırada yer alırken, Asrın Rodi Pak ikinci, Hakan Halmi’de üçüncü sıranın sahibi oldu. Türkiye’nin genç yetenekleri arasında yer alan Uzay Cankat Bengiç S3 sınıfında finişi birinci sırada görürken, Mehmet Çelik ikinci, Borislav Stoimenov’da üçüncü sıranın sahibi oldu. OPEN sınıfında ise Angel Karanyotov birinci, Toprak Razgatlıoğlu ikinci ve Alexander Georgiev üçüncü olarak kürsü gördü.

Dünya Süpersport Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil eden Kenan Sofuoğlu, misafir olarak kendi pistinde çıktığı günün ilk yarışında Bulgar sporcuları geride bırakarak birinci oldu. Kenan Sofuoğlu Pisti’ni dolduran binlerce seyirci şampiyon sporcumuzu alkış yağmuruna tuttu.

Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonaları’nda Türkiye takım olarak 2012 yılının şampiyonu oldu.

AVRUPA SÜPERMOTO SONUÇLARI Tıklayınız

DOĞU AVRUPA SÜPERMOTO SONUÇLARI Tıklayınız


Bu haber 2101 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu