Motokrosçular Tozu Dumana Kattı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motokrosçular Tozu Dumana Kattı

 22 Eylül 2012, 18:31  

Motokrosçular Tozu Dumana Kattı

Türkiye Motokros Şampiyonası 5. Ayak yarışının sıralama antrenmanları Ankara Gölbaşı’ndaki moto kros parkurunda yapıldı.

 

Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. Ayağında uçan motosikletler Başkent'te yeniden yarış severlerin huzuruna çıktı. Gölbaşı Ballıkpınar Motokros Parkuru'nda Sancaktepe Motosiklet Kulübü'nün organize ettiği Türkiye Şampiyonası’nın 5. Ayağına üçü bayan 58 sporcu katıldı. TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar şampiyonaya katılan yarışçıları yalnız bırakmazken, padok alanındaki sporcularla tek tek ilgilendi. Hava şartlarının da oldukça müsait olduğu sıralama antrenmanlarında günün en hızlı isimleri şöyle: MX1: Sinan Memnun, MX2: Ulukan Ulu, MX2 Junior: Asrın Rodi Pak, MX3: Batuhan Demiryol, 85 cc: Deniz Memnun, Veteran: Ceyhun Kalfalı, 65 cc A: Can Öncü, 65 cc B: Deniz Öncü.

Türkiye Şampiyonası’nın beşinci ayağında yapılan ATV sınıfının birinci yarışında Mehmet Saygın damalı bayrağı ilk sırada görürken, Türker İnan ikinci ve Servet Doğan Cimşir’de üçüncülüğü elde etti.

5 ve 8 yaş arasındaki sporcuların katıldığı 50 cc sınıfının ilk mücadelesini ise İbrahim Taşhan kazanırken, Kaan Çakan ikinci ve Dora Kut Güzel’de üçüncü oldu.

Toplam 2.400 metrelik parkurda sporcular, 23 Eylül Pazar günü saat 10:00’da başlayacak yarışlarda 17 rampayı ustalıkla atlamaya çalışacak. Ankara’nın Gölbaşı ilçesine bağlı Ballıkpınar mevkiindeki Yarışma Parkuru, şehir merkezi ve Mogan Gölü’ne yakınlığı ile göze çarpıyor.

Öte yandan otomobil, motosiklet ve karting olmak üzere üç farklı branşta faaliyet gösteren, Ankara’da motor sporlarının en köklü kulüplerinin birlikteliği ile gerçekleşen organizasyon bir ilk niteliği taşıyor. Ballıkpınar Parkuru’nda motokros yarışlarının yanı sıra otokros yarışları da koşulacak.

TÜRKİYE MOTOKROS ŞAMPİYONASI 5. AYAK SIRALAMA SONUÇLARI Tıklayınız


TÜRKİYE MOTOKROS ŞAMPİYONASI 5. AYAK PAZAR PROGRAMI Tıklayınız
TÜRKİYE MOTOKROS ŞAMPİYONASI GENEL KLASMANI Tıklayınız


Bu haber 2082 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu