Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Minnetle Andık - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Minnetle Andık

 10 Kasım 2012, 23:49  

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Minnetle Andık

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Adana'da ve Balıkesir'de yapılan organizasyonlarda anıldı.

 

Gönen Motokros Parkuru’nun açılışı için düzenlenen motosiklet festivali Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreniyle başladı. Gönen İlçe Kaymakamı Hüseyin Parla, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Baysan'ın da hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende bu sene hayatını kaybeden sporcularımız Kemal Merkit, Doğan Servet Çimşir, Şahin Osma ve Ahmet Sağdıç da unutulmadı. Çok sayıda Gönenli’nin ilgi gösterdiği açılış töreninde heyecanlı anlar yaşandı. Gönen Kaymakamı Hüseyin Parlak'ın çocukları ile birlikte geldiği açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmada emeği geçenleri kutladı. Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar'da konuşmasında emeği geçenleri kutlayarak "Böyle bir pistin yapımında başından sonuna kadar ilgili olan Memduh Şenkalaycı'ya ayrıca teşekkür ederim. İnşallah burada yapılacak olan yarışlarda hiç bir zaman kaza yaşanmaz. Parkur hepimize hayırlı olsun" dedi.
Gönen Motokros Parkuru’nun açılışı için yapılan motosiklet festivaline 42 sporcu katıldı. İlçede yapılan motosiklet kortejine Gönenliler büyük ilgi gösterirken, sporcuların geçişini alkışlarla karşıladılar. Yarışlar 11 Kasım Pazar günü saat 10:30'da başlarken, serbest antrenmanlar ise 09:00'da start alacak.    

ADANA’DA ÖNCE ANMA SONRA START

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle Çukurova Enduro Motosiklet Kulübü'nün organize ettiği “Atatürk'ü Anma Enduro Yarışı”nın startı Adana Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenle verildi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da bulunduğu starta yarışmaya katılacak bazı sporcular katıldı. Yarışın startının verilmesinden önce Çukurova Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Sırrı Küçükarslan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a Atatürk portresi hediye etti. Zihni Aldırmaz'a teşekkür eden Sırrı Küçükarslan, "Bugün 10 Kasım. Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz. Düzenlediğimiz yarış ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak istedik. Bu organizasyonu Sayın Başkanımız Zihni Aldırmaz'ın desteği ile düzenledik. Çok teşekkür ediyoruz" dedi. Çukurova bölgesinin ilk resmi yarışı olan organizasyonda Pazar günü Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Rüzgarlı Tepe parkurunda “Atatürk'ü Anma Enduro Yarışı” yapılacak. Yarış etkinlikleri kapsamında ayrıca yamaç paraşütü, paramotor ve model uçak gösterileri ile Adana Extrem Bisiklet Akrobasi Grubu gösterisi gerçekleştirilecek.

Bu haber 2642 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu