Sofuoğlu Her Yönüyle Örnek Sporcu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sofuoğlu Her Yönüyle Örnek Sporcu

 13 Kasım 2012, 13:31  

Sofuoğlu Her Yönüyle Örnek Sporcu

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nu makamında kabul etti.

 

Milli sporcu Kenan Sofuoğlu’nun Türklere yabancı bir alan olan motor sporlarındaki başarılarına dikkat çeken Suat Bakan Kılıç, “Kenan her yönüyle örnek sporcu ve son başarısı dünya şampiyonluğu oldu, bu alanda bir kere daha gururumuz oldu. Bizler her etkinlikte ister Avrupa şampiyonası düzeyinde olsun, ister dünya şampiyonası düzeyinde olsun, ister bölgesel müsabakalarda olsun bayrağımızı gururla dalgalandırma başarısını gösteren her sporcumuzu Türk milleti adına bir övünç vesilesi olarak kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kenan’la aynı heyecanı biz de yaşıyoruz

Kenan motosikletin üzerindeyken aynı heyecanı biz de onunla paylaşıyoruz diyen Bakan Kılıç, “Bunda tabii ki sporculuğunun aileden gelmesinin büyük etkisi var. Bu aile aynı zamanda bu spor için acılar da yaşadı. Bugüne kadar bakıldığı zaman Kenan’ın bu spordaki ısrarı ve annesinin müsaadesi çok önemli. Bu aileyle biz gurur duyuyoruz’’ dedi. Sofuoğlu’ndan yeni dönemde gençlere yönelik motosiklet eğitimlerinde 'Kenan Sofuoğlu' markasıyla katkı sağlamasını isteyeceklerini belirten Bakan Kılıç şunları ifade etti: “Türkiye’nin her bölgesinde yeni Kenanlar yetişmesine de katkıda bulunmasını isteyeceğiz. İnanıyorum ki Kenan da bu çalışmalara katkı verecektir. Motosiklette çok sayıda branş var, bu branşların her birinde yarışacak sporcularımız olursa şayet Türkiye’nin adı çok daha fazla platformda seslendiriliyor olacak.”
Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu da, bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Motosiklet Federasyonu'na teşekkür etti. Sofuoğlu, “Öncelikle 2012 sezonunda yarışacağım zaman 2011 yılında yaşadığımız bir tecrübesizlik vardı. Farklı kategoride yarışmıştım. Bütçe sıkıntısı çok yaşamıştım. Bu sene çok iyi imkânlarda yarışmak istiyordum. Sezon başında sayın bakanımız sağ olsun bize yardımcı oldu. Yeni bir takıma gitmeme vesile oldu. Bunun sayesinde 2012 yılında çok iyi bir takımda yarıştım. Son birkaç yıldır ülkemizde motor sporlarına destek çok büyük. Federasyon olsun, bakanlık olsun desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”
Şampiyon Kaskını Bakan'a Hediye Etti
Şampiyon motosikletiçi Sofuoğlu, bu sezon Avustralya'da ilk yarışını kazandığı kaskı Bakan Kılıç'a hediye etti. Bakan Kılıç ise üzerinde Osmalı tuğrası bulunan kask için şu yorumu yaptı: "Vitrinden satın alınmış bir kask değil, şampiyon olunmuş bir kask bu. Kenan bunu kişisel müzesi için ne zaman isterse geri vermeye hazırım. Ama o zamana kadar Bakanlığımın en görünür yerinde duracak" Bir gazetecinin "Kaskın içindeki havayı kokladığınız zaman ne hissedersiniz?" şeklindeki sorusuna Bakan Kılıç, "Kenan kokuyor. Kenan'ın kokusuna biz razıyız, şampiyon kokusu" şeklinde cevap verdi.

Bu haber 2573 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu