Geleceğimiz Çok Parlak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Geleceğimiz Çok Parlak

 12 Aralık 2012, 18:24  

Geleceğimiz Çok Parlak

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve 2012 Drag Şampiyonu Şevki Sızırlıoğlu Erciyes Üniversitesi'nde öğrenciler ile bir araya geldi.

 

Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanlığı tarafından ‘Türkiye’de Spor Toto Teşkilatı, Sportif Gelişimi, Spor Ekonomisi ve Motor Sporları Sempozyumu’ Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve 2012 Drag Şampiyonu Şevki Sızırlıoğlu konuşmacı olarak katıldı. Sempozyum öncesi öğrenciler ile bir araya gelen milli motosikletçi Sofuoğlu, motor severler ile sohbet etti ve anı fotoğrafı çektirdi.

UÇAR: MOTOSİKLET SPORUNU SEVDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye'de motosiklet sporunu sevdirmek ve sporun ülke çapına yayılması için çeşitli faaliyetler yaptıklarını söyledi. Kendisinin motosiklet sporuna başlamasının bir hayli ilginç olduğunu ifade eden Uçar, şöyle konuştu; "Motosiklete başlama hikayem bir arkadaşımın bana kötü araba kullanmamı söylemesiyle başladı. Aracımla otoparktan çıkamıyordum bir türlü. İş yerindeki arkadaşlarım otoparkta benimle karşılaşmamak için benden ya önce ya da sonra geliyorlardı. Bundan kurtulmak için kendime bir motosiklet aldım. Motosiklet bir heves, bir özgürlük tutkusu. Ekonomik ve sosyal anlamda kendinizi daha huzurlu hissetmenizi sağlayacak bir araç."
Spor Toto Teşkilatı ile ilgili de bilgiler veren Uçar, kurumu 2003 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu'na olan borçları ile çalışanlarının maaşını ödeyemeyecek durumda devraldıklarını belirtti.

SOFUOĞLU: GELECEĞİMİZ ÇOK PARLAK
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ise çocukluğundan beri motosiklet sporunun içinde olduğunu belirterek, motosikletin kendisi için büyük bir tutku olduğu kaydetti. Türkiye'de motosiklet sporunun son yıllarda büyük atılım yaptığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu: "Türkiye'nin geleceği motosiklet sporunda çok parlak artık. Önümüzdeki 4-5 sene içerisinde 20'nin üzerinde sporcu ülkemizi Avrupa'da ve dünyada başarıyla temsil edecek. Bu sporcuların hepsi gerçekten çok yetenekli. Federasyon da sporculara çok büyük destek veriyor. Bu destek ve gençlerin ilgisiyle motosiklet sporunun daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum."
Avrupa kariyerine nasıl başladığını da anlatan Sofuoğlu, "Avrupa'da olacak yarış için 12 bin lira para gerekiyordu. Varlıklı bir ailenin çocuğu olmadığım için bu parayı çok gördüm. Nihayetinde bu parayı verdik ve Avrupa yarışlarına girdim. Benim buna karşılık vermem gerekiyordu ve gayretle çalışmaya başladı. Elimden gelen her şeyi yaptım. Şimdi geçmişe baktığımda o zorlukları iyi ki yaşamışım ve iyi ki varlıklı bir ailenin çocuğu değilmişim, yoksa Avrupa'dan dönüp gelirdim" ifadelerinde bulundu.
2012 SüperSport Dünya klasmanında 183 puanla şampiyon olan Kenan Sofuoğlu, 2013 yılında yapılacak yarışmalara da iddialı hazırlanacağını söyledi.
Sempozyuma motosiklete olan tutkusuyla bilinen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, TMF Asbaşkanı Tayfun Şık ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Dizman’da katıldı.Bu haber 3036 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu