Uçar: 2013 Yılı Daha Hızlı Geçecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Uçar: 2013 Yılı Daha Hızlı Geçecek

 27 Aralık 2012, 22:56  

Uçar: 2013 Yılı Daha Hızlı Geçecek

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, 2012 sezonunu keyifli ve başarıyla tamamladıklarını belirterek, 2013 yılının daha hızlı geçeceğini kaydetti.

 

2012 yılını değerlendiren Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Lisanslı ve faal sporcu sayısında büyük bir artış elde ettik. Özellikle lisanslı sporcu sayısında federasyon büyük bir mesafe aldı. 2012 yarış sezonu bizim için keyifli ve başarılı bir sezondu” dedi. Geride kalan yıl içinde yapılan yarışlara ciddi katılımlarının olduğunu ifade eden Uçar, “2012 yılında açıkçası İstanbul Park'taki yarışlar, motokros, enduro, süper moto ve drag yarışlarımıza katılım üst seviyede oldu. Tüm kategorilerde ciddi manada artışla sezonu kapatmış olduk. Yaz boyunca doğu illeri başta olmak üzere, birçok yerde eğitimler yaptık. Eğitimler neticesinde de yaklaşık 4 bin gencimizi hem motosikletle tanıştırdık, hem onlara lisans da çıkartmış olduk. Lisanslı yarışçı sayılarında ciddi bir artış elde ettik” diye konuştu.
TMF Başkanı Uçar, 2012 yılında, trafikte ve yarışlarda önemli kayıplar verdiklerini belirtti. En önemli kayıplarının Kemal Merkit olduğunu ifade eden Uçar, “Gerek trafikte, gerekse yarışlarda önemli kayıplarımız oldu. En önemli kaybımız da uluslararası bir yarışta kaybettiğimiz Kemal Merkit oldu. Kendisi yabancı bir sporcuya yardım ederken yaşadığı kaza nedeniyle hayatını kaybetti ve tüm caimayı da yasa boğdu” dedi.

EĞİTİM PROJELERİMİZ HAZIR

Bekir Yunus Uçar, 2013 yılında da 2012 senesinde olduğu gibi lisanslı sporcu sayısını arttırma yönünde projelere hız vereceklerini ifade etti. Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 yılında da lisanslı sprocu sayısındaki artış hızını arttırmayı düşünüyoruz. Bahar aylarında başlayacak bir programı hazırlamış durumdayız. Tüm yaz boyunca, doğu illeri ağırlıklı olarak bir eğitim programı da hazırladık. 2013 yarış sezonunda önemli değişiklikler de yapacağız. Bu yenilikler, sporculara katkı ve daha fazla sporcunun yarışması anlamında ortaya konulacak. Altyapıya yönelik olarak 125, 85, 65 ve 50 cc yarışlarında yarışacak sporcuların motosikletlerini taşıma imkanı getirdik. Bunları federasyon olarak yaptırıyoruz. Sporcuların daha az masrafla yarışmalarını temin edeceğiz.”

YENİ SEZONA, YENİ PİSTLER
Başkan Uçar, 2013 yılında yeni pistlerin hizmete girmesinin yanı sıra mevcut pistlerin de yenilenmiş olacağını söyledi. Tesis sayısındaki artışa dikkati çeken Uçar, “Körfez pistini 2013 yarış sezonunda kullanmaya başlayacağız. Henüz İstanbul Park yarış pistiyle ilgili görüşmemiz olmadı. Susurluk, Bolu, Tekirdağ ve Akhisar'da motokros parkurlarımız hazır olacak. Özellikle 3 tanesi yeni, diğerleri ise yenilenmiş olacak. 2013 sezonu bizim için inşallah kazasız, hayırlı bir sezon olur” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 3283 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu