TMF'den Suç Duyurusu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF'den Suç Duyurusu

 19 Mart 2013, 12:58  

TMF'den Suç Duyurusu

TMF Yönetimi motosiklet ailesini yıpratmaya çalışanlarla mücadele edecek.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu, ülke geneline yaymaya çalıştığı yarış ve eğitim programlarını, yetiştirmeye çalıştığı genç ve azimli yetenekleri yıpratmaya yönelik hareketleri yargıya taşıyor.

Ülkemizin dört bir yanında motorsporlarını geliştirmeye çalışan, yurdumuzu dünya ve Avrupa'da başarıyla temsil edecek yetenekli, ahlaklı ve dürüst gençler yetiştirme gayretinde olan Motosiklet Federasyonu, bir aile bütünlüğü içersinde çalışma yürütüyor.

Her geçen gün eğitim, yarış ve antrenman şartlarını kulüplerimiz ve sporcularımız lehine geliştirmekte olan TMF, çeşitli resmi ve tespit edilebilir mercilerde federasyon aleyhine iftira ve tahkir içeren yayın ve yazıları yargıya taşınacak.

TMF Hukukçuları tarafından, özellikle 08.03.2013 tarihinde tespit edilen bir şikayet üzerine bilgilendirme amaçlı kendisiyle görüşülen Ali Yaşar Dişdiş adlı kişinin gerek sözleri  ve gerekse yazılı ifadeleri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu motokros yarış yetkilileri hakkında iftira ve tahkir içeren ifadelerde bulunan Ali Yaşar Dişdiş adlı kişinin Türk Ceza Kanunu'nun 267. maddesi uyarınca iftira ve 125. maddesi uyarınca hakaret suçlarından ceza alması yönünde savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı açıklandı.

Tüm faaliyetlerin dostluk, kardeşlik ve aile bütünlüğü içersinde yürütülmesine azami özen gösterilen TMF'ye karşı adı geçen şahsın yürüttüğü karalama çalışmaları sebebiyle kişi ayrıca Disiplin Kurulu'na "Hak Mahrumiyeti" talebiyle sevk edildi.

Bu haber 2624 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu