Uçar: Yarışa Olan İlgi Bizi Mutlu Etti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Uçar: Yarışa Olan İlgi Bizi Mutlu Etti

 30 Mart 2013, 23:16  

Uçar: Yarışa Olan İlgi Bizi Mutlu Etti

Motosiklette 2013 sezonu ve Türkiye Enduro Şampiyonası'nın açılışı, Bodrum ilçesinde yapılırken, 118 sporcu ilk ayağa kayıt yaptırdı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) yarış takviminde yer alan organizasyonun başlangıcı Bodrum Belediye Meydanı'ndan Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildi. Uçar, sezonun ilk yarışını her yıl Bodrum'da başlattıklarını, Bodrum'un iklim ve coğrafyasının çok güzel olduğunu söyledi. Yarışlara ilginin büyük olduğunu belirten Başkan Uçar, "Sezonun çok iyi geçeceğinin belirtilerini bu yarışta aldık. İlk defa bir enduro yarışında 100'ün üzerinde kayıt var. Üstelik bu yarış sezonun ilk yarışı olmasına rağmen. Bu bizim için çok büyük bir başarı. Umut ediyorum ki bu yıl sezonun tamamına yansıyacak şekilde güzel yarışlar olacak" dedi.

Açılışın 2012 yılında Transanatolia Rally Raid Yarışı'nda geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden "Çöl Kaplanı" lakaplı Kemal Merkit anısına yapıldığını bildiren Uçar, TMF'nin her zaman Kemal Merkit'i "bir büyük" olarak hatırlayacağını kaydetti. Uçar, 20 kilometrelik parkurda sporcuların fizik ve mekanik dayanıklılığın yanı sıra doğal engellerle mücadele edeceklerini ve çok keyif alacaklarını dile getirerek, "Yarışmacılarımız 3 tur atarak 6 saat boyunca birbirleri ile mücadele edecek. Enduro parkuru uzun, yorucu ve heyecan verici. Burada hem dayanıklılık hem koordinasyon hem de büyük bir heyecana tanık olacağımız bir yarış izliyoruz" diye konuştu.

Bu haber 1871 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu