Ödemişli Çocuklara Motosiklet Eğitimi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Ödemişli Çocuklara Motosiklet Eğitimi

 22 Nisan 2013, 01:52  

Ödemişli Çocuklara Motosiklet Eğitimi

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nca başlatılan çalışma kapsamında, İzmir'de 8-12 yaş arası çocuklara motosiklet sürüş eğitimi veriliyor.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Ödemiş Belediyespor ve Emniyet Spor Motodrag Kulüplerince Ödemiş'te çocuklara verilen motor eğitimi nedeniyle, Ödemiş Fuar Alanında etkinlik düzenledi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programına katılan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, kursiyerlerle yakından ilgilendi. Eğitmenlerden sürüş eğitimi alan çocuklar, motosiklet kullanmanın heyecanını yaşadı. TMF Başkanı Uçar, benzer bir eğitimin Hakkari'de de verildiğini, konunun önemsenmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

UÇAR: EĞİTİMLER DEVAM EDECEK
Motosiklet eğitimine 13 haftadır devam ettiklerini ve iki etapta yaklaşık bin çocuğun eğitimden geçirildiğini bildiren Uçar, Ege bölgesinde, İzmir ve ilçelerinde motosiklet kullanımının çok fazla olduğuna dikkati çekerek, "Güvenli motosiklet kullanımı için bu eğitimler öne çıkıyor. Şu an, bu eğitimin en güzel verildiği alanlardan birindeyiz ve çocuklarımıza motosiklet kullanımını öğretiyoruz. Yüzlerindeki keyfi, mutluluğu ve huzuru gördükten sonra yaptığımızın işin doğru olduğunu anlıyoruz. Çocuklarımız bu eğitim sonrası sporcu lisansı alacak kadar bu işi öğrendiler ve birer sporcu kimliği kazandılar" dedi. Uçar, yaz döneminde federasyon bünyesinde yer alan 25 kulübün 10'unda motosiklet sporları eğitimlerini başlatacakları bilgisini verdi.

Ödemiş Belediye Başkanı Bekir Keskin de, ilçenin motor sporları konusunda Türkiye'de söz sahibi olduğunu 2 kulübün bulunduğunu bildirdi. Keskin, verilen eğitimin çocuklar için önemine değinerek, bu sayede motor sporları konusunda başarılı çocukların çıkacağına inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Aral, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar'a plaket verdi. Ödemiş Emniyet Müdürü Adil Metin, Kiraz Emniyet Müdür yardımcısı Ahmet Ordu, TMF'den yönetim kurulu üyesleri Hamit Dizman, As Başkan Şerif Naz, teknik antrenör Mehmet Yeşil, Motodrag Türkiye Şampiyonu İsmail Yeşil, öğrenciler ve velileri katıldı.

Bu haber 2478 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu