Başkan Uçar'a Nazar Değdi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Başkan Uçar'a Nazar Değdi

 13 Mayıs 2013, 23:30  

Başkan Uçar'a Nazar Değdi

Akhisar'daki Drag Şampiyonası'na katılan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın geçirdiği kazada kolu kırıldı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) katkılarıyla Akhisar Motor Sporları Kulübü tarafından organize edilen Türkiye Drag Şampiyonası'nın 1. ayak yarışında kaza geçiren TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın kolu kırıldı. Akhisar Drag Pistindeki yarışta motosikletten düşen ve kolunda kırık oluşan Bekir Yunus Uçar, kazanın ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Başkan Uçar, ameliyat olup, hastaneden taburcu edildi. Uçar, yarışlara katılımı artırmak için Akhisar'daki Türkiye Drag Şampiyonası'nın ilk ayağında mücadele etmeye karar verdiğini ifade etti. Antrenmanlarda iyi sonuçlar aldığını belirten Uçar, 400 metrede 10,6 saniyelik derecesini ilk önce 10,3'e, pazar günü de 9,6'ya kadar geliştirdiğini dile getirdi.Uçar, daha iyi derece için motorunun biraz daha güçlendirildiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Motosikletlerimizde limitör denilen gücü sınırlayıcı cihazlar var. Arkadaşlar onları devre dışı bırakarak daha güçlü olmasını temin ettiler ama her zaman tecrübe çok önemlidir. İlk yarışmamda, motosikletin tek tekere kalkması yani tekere gelmesi olarak ifade ettiğimiz bir şekilde bir müddet ilerledim. Sonra önünü indiremeyince motosiklet havalandı ve kolumun üzerine düştü. Donanımın yani kaskın, eldivenin ve yarış tulumunun üzerimizde olmasının ehemmiyeti ortaya çıktı. Rabbim bütün sporcuları kazadan korusun diyorum. Ama motosiklete donanımlı binmeyle, donanımsız motosiklet kullanımı arasındaki uçurumu bir kez daha görmüş oldum."

Başkan Uçar, güvenlik tedbirleri alındığı için bu tür kazaları ufak tefek kırıklarla atlatılabildiğini belirterek, "Gerekli önlemler alınmadığı takdirde hayati risk içeren kazalar olabiliyor. Ancak yarışımız çok iyi tamamlandı. Bütün sporcular çok iyi dereceler elde etti" dedi. Doktorunun kendisine 6 haftalık iyileşme süreci verdiğini kaydeden Uçar, "İyileşme sürecinin ardından inşallah Elazığ'da gerçekleştirmeyi düşündüğümüz yarışa yetişmeyi düşünüyorum" diye konuştu.

Bu haber 3698 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu