Pist Yarışları 7 Ayağa Çıkarıldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Pist Yarışları 7 Ayağa Çıkarıldı

 15 Mayıs 2013, 18:55  

Pist Yarışları 7 Ayağa Çıkarıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu, İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde pist yarışlarıyla ilgili toplantı yaptı.

 

İzmir’de 15 Mayıs Çarşamba günü bir araya gelen TMF Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesi çeşitli illerden İzmir Ülkü Yarış Pisti’ne antrenman yapmak üzere gelen sporcularla sohbet etti. Daha sonra toplantıya geçen TMF Yönetim Kurulu üyeleri, pist yarışlarının 7 ayağa çıkarılmasına karar verdi. Bu hafta sonu İzmir’de yapılacak yarışta 'Egem' virajını iptal ederek daha güvenli bir sürüş gerçekleştirilmesini sağladı.

7 AYAĞIN 6’SI SAYILACAK
TMF Yönetim Kurulu aldığı kararla 7 ayağa çıkardığı pist yarışlarını sporcularımızın lehine olacak şekilde 6 ayak üzerinden değerlendirmeye alarak, her yarışçının en düşük puan aldığı yarış sonucunun sayılmamasına karar verdi. Özellikle İzmir seyircisi ve Ege Bölgesi yarışçılarımızla diğer sporcularımızın yoğun isteği üzerine, Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağı İzmir’de, kalan 5 ayak ise İstanbul Park’ta koşulacak.

İSTANBUL PARK VE SPORCULARDAN BÜYÜK ÖZVERİ
Yarışları, ülkemizin dünya standartlarındaki yarış pisti İstanbul Park tesisinde yapmanın sporumuzun gelişmesi açısından önemini değerlendiren TMF yönetimi, ücretlendirme noktasında başvuruda bulunduğu İstanbul Park yetkililerinden olumlu cevap aldı.

Türkiye Şampiyonası’nın bu tesiste gerçekleştirilebilmesi açısından daha önce pist kullanım ücretini yüzde elli oranında indiren pist işletmesinin kararının ardından, pist yarışçılarımızın çoğunluğu da yarış bütçesine katkıda bulunabileceklerini belirterek, büyük özveride bulundular.

BAŞKAN UÇAR: PİST YARIŞLARINI DA KULÜPLERİMİZ YAPACAK
Federasyon çatısı altındaki kulüplerimizin gelişmesi ve güçlenmesi açısından çalışmalar yürüttüklerini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “İstanbul Park’ta yapılacak yarışların kulüplerimiz tarafından gerçekleştirilmesi sonucunda kulüplerimizin organizasyon gücü artacak” dedi. Başkan Uçar ayrıca yaz sezonu içerisinde kulüplerimize eğitim desteği olarak ek maddi imkan sağlayacaklarını ve bu şekilde kulüplerin güçlenmesini temin edeceklerini ifade etti.

Bu haber 4056 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu