Süpermoto Coşkusu Ankara'yı Sardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto Coşkusu Ankara'yı Sardı

 19 Mayıs 2013, 21:11  

Süpermoto Coşkusu Ankara'yı Sardı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara'da ödüllü Süpermoto yarışları düzenlendi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Motosiklet Federasyonu, EMC06 kulübünün organizatörlüğünde gençlere yönelik organize edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ankamall alışveriş merkezinin otoparkında, 65, 85, 250 ve 450 cc kategorilerinde Süpermoto yarışları gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yoğun programı nedeniyle yarışlara katılamadı. Bakan Kılıç'ın katılamaması nedeniyle Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, 65 cc minikler ve 450 cc büyükler kategorisinin startını verdi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve TMF Yönetim Kurulu üyeleri de yarışları takip etti. Baykan, Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’dan yarışlar hakkında da bilgi aldı.Start sonrasında Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu gösteri yaptı. Otopark alanındaki gösteriye vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sofuoğlu, oluşturulan parkurda düzenlenen ödüllü Süpermoto yarışlarına katıldı. Gençlerle bir araya gelen Sofuoğlu, yarışta giydiği ayakkabı ve bazı malzemelerini seyircilere hediye etti.  Yarışta kategorilerinde dereceye giren sporculara, 5 bin TL, 3 bin TL ve 2 bin TL ödül verildi. Türkiye yarışlarda kategorilerinde dereceye giren sporcular ve kulüpleri şöyle:

65 cc minikler:
1-Deniz Öncü, 2-Muhammed Hamza Zengin, 3-Bahattin Sofuoğlu
85 cc gençler: 1-Can Öncü, 2-Taha Keklik, 3-Efnan Valimaki
250 cc büyükler: 1-Asrın Rodi Pak, 2-Mehmet Çelik, 3-Mücahit Talha Zengin
450 cc büyükler: 1-Toprak Razgatlıoğlu, 2-Ata Nurcan, 3-Nuri Değirmenci

Sıcak havaya rağmen Ankaralılar organizasyona büyük ilgi gösterdi. Organizasyon sorumlusu Mümtaz Pak, süpermoto yarışlarının Türkiye'de ilk kez bir alışveriş merkezinin otoparkında düzenlendiğini, bu etkinlikle gençlere, farklı spor dallarında da aktif ve başarılı olabileceklerini göstermeyi amaçladıklarını söyledi. Pak, motosiklet sporlarının tehlikeli olduğu düşüncesini bu organizasyonun yardımıyla değiştirmek istediklerini ifade etti.

Yarış Sonuçları için tıklayın.

Bu haber 3751 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu