Akhisar'da Adrenalin Tavan Yaptı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Akhisar'da Adrenalin Tavan Yaptı

 19 Ağustos 2013, 11:43  

Akhisar'da Adrenalin Tavan Yaptı

Türkiye Drag Şampiyonası'nın 4'üncü ayağı Akhisar'da yapılırken, birbirinden heyecanlı geçen yarışlarda sporcular başarılı zamanlara imza attı.

 

Türkiye Drag Şampiyonası'nın 4'üncü ayağı, Diyanet Gençlik Spor Kulübü organizasyonuyla Akhisar Drag Pisti'nde yapıldı. Akhisar’da yaşanan heyecan fırtınasını Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik ve Manisa Kredi Yurtlar İl Müdürü Fatih Yıldırım’da yerinde yaşadı. İl müdürü Özmekik, şampiyonayı Akhisar’da düzenlediği için Türkiye Motosiklet Federasyonu’na teşekkür ederken, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar’a da teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Uçar’ın plaketini Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke aldı. Geçtiğimiz ay trafik kazasında hayatını kaybeden yarışçımız Kaan Servet için yarışlardan önce saygı duruşu yapıldı.

Türkiye genelinden 47 sporcunun katılımıyla iki gün süren yarışlar sonucunda 125 cc'de Bedir Kılıçlı ilk sırada yer aldı. İikinciliği Hizber Eriş, üçüncülüğü ise İsmail Tengir elde etti. Standart 1'de Mustafa Köprübaşı birinci, Ahmet Cansızer ikinci, Cafer Çömlekçi üçüncü oldu. Standart 2'de ise ilk sırayı Yılmaz Coşkun elde etti. Bu kategoride Kazım Çuhadar ikinci, Oktay Karahan da üçüncülüğü kazandı. Street 1'de Ziyaettin Göktepe yarışı ilk sırada tamamlarken, Göktepe'yi Orhan Karabaş ve Bülent Yılmaz izledi. Street 1'de (750 cc) İsmail Yeksek, Şevket Eryılmaz, Kamil Kırbaş ilk üç sırayı alırken, Street 2'de Kamil Kırbaş birinci, Fazıl Koyuncu ikinci Mahmut Cesur da üçüncü oldu. Süper Street 2'de ise birinciliği Cengiz Şimşek kazandı. Mahmut Cesur ikinci, Fazıl Koyuncu üçüncü olurken, Pro Steet 2'de Ziyaettin Göktepe, Cengiz Şimşek ve Aytun Bozkurt ilk üç sırayı paylaştı.Drag Komisyon Başkanı Okan Alp, iki aylık aradan sonra tekrar şampiyonaya start verdiklerini belirterek, “Yarışçı arkadaşlarımız ve biz bu heyecanı yaşamayı özlemişiz. İki ayda sporcularımız iyi hazırlanmış. Bunu yapılan derecelerden de görüyoruz. Genel olarak bütün sınıflarda zamanlar giderek düşüyor. İki gün, iki gece güzel bir yarış geçirdik ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.Bu haber 2591 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu