Motor Sesleri Uşak'ı Şenlendirdi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motor Sesleri Uşak'ı Şenlendirdi

 01 Eylül 2013, 00:34  

Motor Sesleri Uşak'ı Şenlendirdi

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. Ayak yarışı Uşak Belediyesi'nin önünden verilen magazin startıyla başladı. Motosiklet kortejine Uşaklı yarış severler büyük ilgi gösterdi.

 

Uşak’ta yeni yapılan süpermoto pistinde başlayan Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. Ayak yarışının magazin startı Uşak Belediyesi önünden verildi. Uşak Belediyesi Motor Sporları Pisti’nden Uşak Belediyesi önüne Şampiyonaya katılan motor sporcuları ile birlikte kortej düzenlendi. Yaklaşık 40 sporcunun katıldığı korteje Uşaklı motor severler de eşlik ederken, belediye önünde yaşışçılar motosikletleriyle gösteri yaptılar. Motosiklet gösterilerini Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Motokros Komisyonu Başkanı Mümtaz Pak, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Yılmaz, Özel Kalem Müdürü Tuncay Akbulut ve yüzlerce vatandaş katıldı.Uşak’ta bulunmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Genel Direktör Mümtaz Pak, kentin motor sporları sevgisini gördüklerini söyledi. Uşak’ta yapılan pistin Türkiye’nin en kaliteli pistlerinden birisi olduğuna işaret eden Pak, "Süpermoto yarışları gittiği her yerde ilgi ile izlenen yarışmalardan birisidir. Günden güne popülaritesi artan yarışların Uşak’ta da iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Uşak’ta açılan pist bunun en güzel göstergesidir. Bundan sonra her yıl Uşak’ta yarışlar düzenlenecek” dedi.Kentte spor alanlarına değer verdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise her yıl motor sporlarının kentte hakkıyla yapılacağını belirtti. Kentte böyle bir pistin hayal gibi göründüğünü anlatan Erdoğan, "İlimizde motor sporlarının yapılmasını istedik. Fakat bu konuda en büyük eksiklik olarak karşımıza bu sporun yapılacağı alanların olmaması geliyordu. Biz bu sorunu pist yaparak çözmek istedik. Süper moto pisti için çıktığımız yolda pistimizi bitirerek en iyi noktaya gelmiş olduk. Şimdi ilimizde hayal gibi görünen bir proje yakında hizmete geçmiş olacak” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4. Ayak yarışının açılış bayrağını Başkan Ali Erdoğan sallarken, sporcular İsmetpaşa Caddesi üzerinden motor sporları pistine geri döndü.


Bu haber 2869 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu