Süpermoto Ateşi Uşak'ı Sardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto Ateşi Uşak'ı Sardı

 01 Eylül 2013, 23:18  

Süpermoto Ateşi Uşak'ı Sardı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4'üncü ayak yarışı, Uşak'ta belediyenin yeni yaptırdığı süpermoto pistinde düzenlendi.

 

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı Uşak'ta yapıldı. Uşak Belediyesi ile TİTUS-Feronia Motosiklet ve Doğa Sporları Kulübü (TİMOTOK) tarafından organize edilen şampiyonada 32 sporcu mücadele etti. Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc ve Süpermoto Minikler 65 cc kategorilerinde iki etap halinde yapılan yarışlara Uşaklılar büyük ilgi gösterdi. Süpermoto Pisti’nin tribünlerini yaklaşık 3 bin yarışsever doldurarak sporculara destek verdi.

İlk sıraya Ata Nurcan'ın yerleştiği Süpermoto A sınıfında Şakir Şenkalaycı ikinci, Harun Çabuk ise üçüncü oldu. Süpermoto B sınıfında 19 yaşındaki Nazlıcan Aydın erkek rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Bu sınıfta, Recep Gülsever ikinci, Burak Özel üçüncülüğe ulaştı. Süpermoto S3 sınıfında ise ilk sıraya Asrın Rodi Pak yerleşirken, Pak'ı Uzay Cankat Bengiç ve Talha Zengin takip etti. Süpermoto minikler 65 cc'de Deniz Öncü birinci, Bahattin Sofuoğlu ikinci, Ata Kahvecioğlu üçüncü olurken, Süpermoto gençler 85 cc'de Cem Öncü birinci, Taha Keklik ikinci, Efnan Valimaki üçüncülüğü elde etti.

Uşak Pisti’nde yapılan ilk resmi Türkiye Şampiyonası’nda SMA sınıfında bir çok başarıyı elde eden Ata Nurcan pistin en hızlı ismi oldu. Genç sporcu, 0:52.564’lük tur zamanıyla pist rekoruna imza attı.

Bu haber 2165 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu