İstanbul Park'ta Büyük Rezalet! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İstanbul Park'ta Büyük Rezalet!

 15 Eylül 2013, 23:42  

İstanbul Park'ta Büyük Rezalet!

Intercity Istanbul Park'ta düzenlenen Dünya Superbike Şampiyonası'nda büyük bir rezalet yaşandı. Pistin işletmecisi uluslararası kuralları hiçe sayarak, TMF Başkanı ve idarecilerini pistten çıkartmaya çalıştı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Superbike ve Supersport Dünya Şampiyonası organizasyonunda, güvenlik görevlilerinin, kendisi ve federasyon yetkililerini İstanbul Park'ın dışına çıkarmak istediklerini belirterek, Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak'a sert bir dille tepki gösterdi. Uçar, FIM Dünya Supersport Şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu'nun kazandığı 11. ayak mücadelesi sonrasında, yaşanan olayı AA muhabirine anlattı. Bu organizasyona hakem işlevleri ve idari izinlerin alınması noktasında yardımcı olduklarını aktaran Uçar, Kenan Sofuoğlu'nun da TMF lisansıyla FIM Dünya Supersport Şampiyonası'nda bulunduğunu hatırlatarak, yaşanan durumu şöyle değerlendirdi: "Güvenlikçiler bize, pistin işletmecisinin, kendi fikri doğrultusunda verdiği emirle benim ve federasyon yetkililerinin dışarıya çıkartılmasını istediğini söyledi. İşletmeci tüccar, pistin dışına çıkarılmamızı istemiş. 35 güvenlik görevlisi gönderdi. Ben de uluslararası organizasyonun sorumlusu Mr. Dany'ye konuyu ilettim. Kendisi, benim Uluslararası Motosiklet Federasyonu'nun (FIM) misafiri olduğumu, pistin işletmecisinin böyle bir hakkı olmadığını, bunu kendilerine bildirdiğini, ancak haksız bir uygulama yaptıklarını ifade etti." Üzerinde taşıdığı akreditasyon kartının uluslararası organizasyon tarafından verildiğini hatırlatan TMF Başkanı Uçar, "Yerel bir vatandaşın, kendini bilmez birinin böyle saygısızca bir hareket yapması... Ben normal karşıladım. Kişinin anlayışıyla, zihniyetiyle ilgili bir şeydir bu. Uluslararası arenada normal karşılanmaz bu. Yaptıkları çirkinliği aynıyla kendilerine iade ediyorum. Bizim onlara verilecek cevabımız olamaz, çünkü biz onların seviyesine düşmeyiz" şeklinde konuştu.  
"YARIŞI FEDERASYONUMUZA TÜCCAR GİBİ SATMAYA ÇALIŞTI "
TMF Başkanı Uçar, pistin işletmecisinin neden böyle bir davranışta bulunmuş olabileceğine ilişkin soru üzerine de, "Ticari faaliyet olarak getirdikleri bu yarışı federasyonumuza adeta tüccar gibi satmaya çalıştı bu arkadaşlar" dedi. Kendilerine getirilen teklife, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü'nün izinleri doğrultusunda hareket edebileceklerini söyleyerek yanıt verdiklerini kaydeden Uçar, şunları söyledi: "Bunun dışında hiçbir ödeme yapmayacağımızı ve yapamayacağımızı söyledik. Biz Spor Genel Müdürlüğü'ne, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı bir federasyonuz. İzin olmadan kimseye ödeme yapamayacağımızı söyledik. Onlardan izin istedik. Ödeme izni gelmemişti zaten. Zaten böyle bir ihtiyaç da yoktu. Bu bir ticari faaliyet. Burada bilet sattılar. Kar zarar dengesini kurarak getirmeye çalıştılar. Dolayısıyla tüm bu haksız, hukuksuz isteklerini, anlamsız saçma isteklerini yerine getirmediğimiz için şahsi bir kini, intikam alma şeklinde yaptı ama muvaffak olamadı. Biz işletmecinin misafiri değiliz. Uluslararası bir organizasyon ve uluslararası federasyonun misafiri olarak görevimizi yerine getirdik."

Bu haber 3600 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu