Motosikletler 'Doğa' İçin Gaza Bastı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motosikletler 'Doğa' İçin Gaza Bastı

 16 Eylül 2013, 17:02  

Motosikletler 'Doğa' İçin Gaza Bastı

Karşıyaka Motosiklet Festivali Büyük Ege Buluşması'na ilgi büyük olurken, motosikletliler 'Doğaya Şiddete Hayır' dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi’nin, İzmir Motor işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Karşıyaka Motosiklet Festivali” Büyük Ege Buluşması’nda motosikletliler “Doğaya Şiddete Hayır” dedi. 3 gün süren festivalin son gününde, Yamanlar Dağı’nda kortej oluşturarak, doğa katliamlarına dikkat çekmeye çalışan motor tutkunlarına, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke’de destek verdi. Karşıyaka Motosiklet Festivali’ne, bu yıl, ülkemizin hemen her bölgesinden, 375 motosikletli katıldı. Avusturya ve Belçika’dan da katılımın olduğu buluşmada, binlerce motosiklet tutkunu Yamanlar Dağı Piknik alanında kamp kurdu.
Festivalin son gününde motosikletliler, bu yılki temalarına uygun olarak, “Doğaya Şiddete hayır” dedi. Piknik alanında doğaseverler, meclis üyeleri, muhtarlar ve kamp bölgesinde kalan Yamanlar ve Sancaklı köylüleri ile kahvaltıda buluşan motosiklet severer, Yamanlar Dağı’nda kortej oluşturdu. Korteje katılan Başkan Durak, “Yamanlar Dağı İzmir için çok önemli bir bölge. Buradaki doğanın mutlaka korunması gerekir. Motosikletlilerin bu yılki buluşma temalarına gönülden destek oluyoruz. Bu bölgede turizme yönelik yatırımlar hazırlıyoruz. Bu etkinliklerimiz, bölgenin tanınmasına katkı sağlıyor. Gelecek yıllarda da motosiklet festivalini sürdüreceğiz“ dedi.AKÜLKE: FESTİVAL ÇOK GÜZEL GEÇTİ
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, festivalin güzel geçtiğini belirterek, “Karşıyaka Belediyesi’ni ve İZMOT’u tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon yaptılar. Bizi de çok iyi ağırladılar ve kendilerine çok teşekkür ediyorum. Federasyon olarak her motosiklet etkinliğine katılacağız. Yarışların yanı sıra motosiklet severler için düzenlenen organizasyonlarda yer alacağız. Biz bir aileyiz ve bu ailenin daha da kenetlenmesi için çalışmalarımız sürecek.” dedi.
İZMOT Başkanı Akın Zorlular da açıklamasında, “Motor sevdalıları Karşıyaka’da üçüncü kez bir araya geldi. Belediye Başkanımız Cevat Durak’ın bu buluşmaya katkısı çok büyük. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz“ diye konuştu.


Bu haber 2093 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu