Nefes Kesen Yarışçılar Gönen'de - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Nefes Kesen Yarışçılar Gönen'de

 19 Eylül 2013, 16:58  

Nefes Kesen Yarışçılar Gönen'de

Balıkesir'in Gönen ilçesi, bu yıl Türkiye'de yapılacak Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası'na 28-29 Eylül'de ev sahipliği yapacak.

 

Seyir zevki ve yaşattığı heyecanla motor sporlarının en gözde etkinliklerinden olan Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonaları 28-29 Eylül tarihlerinde Balıkesir ilinin Gönen ilçesinde koşulacak. Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı yarışlar Şakir Şenkalaycı Gönen Motokros Parkuru’nda yapılacak. Avrupa Motosiklet Kulübü’nün organize edeceği şampiyonada Avrupa’nın ve Türkiye'nin en becerikli, en korkusuz pilotları start demirine sıralanacak. Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın 7. Ayak yarışı ile Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışında Gönen Motokros Parkuru adeta motor sesleriyle şenlenecek. Şampiyonaya Türkiye'nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da güçlü ve iddialı motokrosçular katılacak. Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk ve Karadağ’dan gelecek sporcular yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.On kategoride yapılacak yarışlar, 28 Eylül Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacak. 29 Eylül Pazar günü ise iki etap halinde yarışçılar, start demirine sıralanacak.

Şakir Şenkalaycı Gönen Motokros Parkuru’nun tasarım ve yapımında büyük emek harcayan  Memduh Şenkalaycı, parkurun her noktasının ayrı ayrı planlandığını söyledi. Şenkalaycı, 40 kişilik start alanı ile binlerce yarış severi ağırlamak için oluşturulan seyirciyi alanlarının yanı sıra ambulans yollarının da tamamlandığını belirtti. Şampiyonayla Gönen Motokros Parkuru’nun uluslararası bir ün kazanacağını belirten Şenkalaycı,  Gönen'in yurt içinde ve yurt dışında motokros sporuyla da anılacağını bildirdi.

Gönendeki konaklama tesisleri ve pist adresi için tıklayın.

Bu haber 2913 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu