Drag Ateşi Konya'yı Sardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Drag Ateşi Konya'yı Sardı

 22 Eylül 2013, 22:51  

Drag Ateşi Konya'yı Sardı

Türkiye Motodrag Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı, Saraçoğlu Spor Tesisleri Drag Pisti'nde yapıldı. Birbirinden heyecanlı geçen yarışlarda 55 sporcu mücadele etti.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) 2013 yarış takviminde yer alan Türkiye Motodrag Şampiyonası'nın 6. Ayak yarışı, Saraçoğlu Spor Tesisleri Drag Pisti'nde Selçuklu Motosiklet Kulübü’nün organizatörlüğünde yapıldı. İki gün süren şampiyonanın 6. Ayak yarışında Türkiye’nin dört bir yanından gelen 55 sporcu rakipleriyle büyük mücadele verdi. Yarışları Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz’de takip etti.6. ayak yarışları sonucu sınıflarında derece giren isimler şöyle:
125 CC: Zeki Ayık (ATAM), Emre Bozaslan (ATAM), Bekir Durur (ATAM)
STANDART1: Ahmet Cansızer (ATAM), Mustafa Köprübaşı (SMK), Erhan Derman (BAMOS)
STANDART1: Yılmaz Coşkun (ATAM), Kazım Çuhadar (ATAM), Hasan Aslan (SMK)
STREET1 600: Ziyaettin Göktepe (ADA), Orhan Karabaş (TMSK), Bülent Yılmaz (ATAM)
STREET1 750: Mustafa Adım (SMK), Okan Asar (ATAM), Orhan Karabaş (TMSK)
STREET2: Kamil Kırbaş (MSK), M.Fazıl Koyuncu (ATAM), Orhan Akkaya (BAMOS)
SÜPER STREET2: Kamil Kırbaş (MSK), Caner Kit (BAMOS), Mahmut Cesur (BAMOS)
PRO STREET2: Ziyaettin Göktepe (ADA), Orhan Akkaya (BAMOS), Aytun Bozkurt (BAMOS)YARIŞSEVERLER TRİBÜNLERİ DOLDURDU
TMF İl Temsilcisi İbrahim Tankut, iki hafta önce 5. ayak yarışını Konya'da başarıyla ve büyük bir katılımla yaptıklarını hatırlatarak yarışlara büyük ilgi gösteren Konyalı motosiklet severlere teşekkür etti. Tankut, "Beşinci ayak yarışının ardından 6. ayak yarışlarını Konyamız'da düzenledik. 125 cc, Standart 1 (600-750 cc), Standart 2 (1000-1300 cc), Street 1 (600 cc), Street 1 (750 cc), Street 2 (1000-1300 cc), Süper Street 2 (1000-1300 cc) ve Pro Street 2 (1000-1300 cc) sınıflarında birbirinden güzel yarışlar gerçekleştirildi. Konyalı vatandaşlarımız ve çevre illerden gelen yarışseverler tribünleri doldurdu. Yarışlar da güzel ve eğlenceli geçti. İl temsilcisi olarak yarışçılarımıza ve seyircimize çok teşekkür ederim" diye konuştu.
Yarışseverler Saraçoğlu Spor Tesisleri Drag Pisti'nin tribünlerini hafta sonu doldurdu. Binlerce dragsever tribünleri doldururken, alkışlarıyla da sporculara moral verdi. Yarışlar arasında yapılan tek teker gösterileri izleyenleri coşturdu.
Bu haber 3484 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu