Kemal Merkit Mısır Rallisi'nde - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kemal Merkit Mısır Rallisi'nde

 27 Eylül 2011, 21:24  

Kemal Merkit Mısır Rallisi'nde

Kemal Merkit TMF Desteği İle Bir Kez Daha Uluslararası Arenada Başarı Peşinde.. FIM (Uluslar Arası Motosiklet Federasyonu) 2011 Cross Country Dünya Şampiyonası Final Yarışları Mısır'da.

 

FIM tarafından 4 ayaklı olarak düzenlenen 2011 Cross Country  Dünya Şampiyonası’nda  ülkemizi TMF (Türkiye Motosiklet Federasyonu) desteği ile temsil eden Çöl Kaplanı lakaplı Kemal Merkit final yarışlarının yapılacağı Firavunlar Rallisi olarak adlandırılan Mısır Rallisi’nde mücadele edecek.

Nisan ayında Abu Dhabi’de başlayan 2011 Cross Country Dünya Şampiyonası ,   Tunus rallisinin ardından  İtalya’da gerçekleştirilen Sardunya Rallisi ile devam etti ve 1-10 Ekim tarihleri arasında Mısır’da düzenlenecek Firavunlar Rallisi ile sona erecek.

Open Trophy ( 450 cc üzeri) kategorisinde yarışan Kemal Merkit katıldığı 2 yarış sonrasında 3. Sırada yer alıyor. Mısır Rallisi’nde alacağı sonuçlarla 2011 Cross Country Dünya Şampiyonası Open Trophy kategorisinde 2.cilk kupasını kaldırmayı  hedefleyen Merkit bu yarışta 530 KTM motosikletiyle mücadele edecek.

63 motosiklet, 12 ATV, 25 otomobil ve 2 kamyonun katıldığı Firavunlar Rallisi 3 Ekim’de Kahire’den start alarak 2600 km’lik 6 özel etap’dan sonra 8 Ekim’de Kahire’de sona erecek.

Bu haber 2387 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu