TMF TUR İstanbul Startı'na Büyük İlgi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF TUR İstanbul Startı'na Büyük İlgi

 24 Eylül 2013, 15:33  

TMF TUR İstanbul Startı'na Büyük İlgi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın himayelerinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen TMF TUR'un İstanbul startı Sultanahmet Meydanı'ndan verildi.

 

‘Organ Bağışlarımızla Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak Üzere Yola Çıkıyoruz’ sloganıyla başlayan TMF TUR’un İstanbul startı Sultanahmet Meydanı’ndan verildi. Sultanahmet Meydanı’nda yapılan organizasyona TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin, Dünya Şampiyonu Milli  motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri, sporcular ile birçok motosiklet severler katıldı. TMF ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) destek verdiği turun İstanbul startını Vali Yardımcısı Kazım Tekin ve TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar verdi.

Sultanahmet Meydanı’nda açıklama yapan TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF TUR ile organ bağışına dikkat çekmek istediklerini belirtti. Organ nakli bekleyen hastalara ikinci bir şans için yola çıktıklarını belirten Uçar, “Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte bu önemli organizasyonu yapıyoruz. Federasyon olarak yarışların dışında sosyal projelerde düzenliyoruz. Organ nakli bekleyen hastalara ikinci bir şansın verilmesi için  bu önemli turu düzenledik.” diye konuştu.Başkan Uçar, spor yapmanın ve yaptırmanın yanı sıra toplumsal projelere de önem verdiklerini belirtti. Türkiye'de organ bağışlamama sorunu bulunduğunun altını çizen Uçar, farkındalık oluşturmak ve insanların bu konudaki duyarlılığını artırmak için bu organizasyonu düzenlediklerini ifade etti. Motosiklet yarışçıları ve tutkunları olarak yollarda olacaklarını dile getiren Uçar, organ bağışı için farkındalık oluşturmaya çalışacaklarını kaydetti.

DÜNYA ŞAMPİYONU SOFUOĞLU’DA TURA KATILDI

Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden Dünya şampiyonu sporcumuz Kenan Sofuoğlu’da TMF TUR’a katıldı. Organizasyona katılmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Sofuoğlu hasta olmasına rağmen programa katıldığını söyledi. İstanbul startına motosikletiyle gelen Kenan Sofuoğlu’na ilgi büyük oldu. Böyle önemli bir organizasyonda yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Sofuoğlu, “Biz sadece pistlerde yarışmıyoruz. Sporcu olarak bu tarz ülkemiz için önemli olan organizasyonlara destek vermeliyiz. Binlerce insan organ bekliyor, inşallah bu tur hedefine ulaşır.” dedi.Türkiye'deki organ bağışı oranının çok düşük olduğuna dikkat çeken Sofuoğlu Motosiklet Federasyonu'nun bu benzer organizasyonlarla hem motor sporlarına hem de toplumsal sorunların çözümüne katkı sağladığını ifade etti. Sofuoğlu henüz organ bağışında bulunmadığını ancak organlarını seve seve bağışlayacağını aktardı. Sofuoğlu, konuşmasının ardından motosikletiyle küçük bir de gösteri yaptı. Ayrıca motosiklet şarkıları besteleyip, söyleyen sanatçı Ogün Bülent Görgün'de organ bağışı ile ilgili şarkısını canlı olarak seslendirdi.

23 Eylül’de Ankara’dan hareket ederek Kocaeli ve İstanbul’a uğrayan tur, İstanbul etabının ardından Tekirdağ'a oradan da Çanakkale’ye geçti. İzmir’e 26 Eylül’de gelecek motosikletliler, DEÜ Rektörlüğü’nde organ bağışı konusunda basın toplantısı düzenleyecek. Aynı gün İzmir’den yola çıkacak motosikletliler, Muğla’ya uğradıktan sonra 28 Eylül Cumartesi günü Antalya’nın Kemer İlçesi’nde 1.850 km’lik turu sonlandıracak.

ORGAN BAĞIŞINA DESTEK TURU TEKİRDAĞ'DA
Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile organ bağışının önemine dikkati çekmek için düzenlediği tur kapsamında Ankara'dan yola çıkan motosikletçiler Tekirdağ'a geldi.Ankara'da başlayan turda İstanbul ve Tekirdağ'ın ardından sırasıyla Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya'ya gidecek ve toplam bin 850 kilometre yol katedecek olan motosikletçiler, Tekirdağ sahil festival alanında mola verdi. TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar Tekirdağ Valiliği'ni ziyaret etti. Vali yardımcısı Ahmet Büyükçelik ile görüşen Başkan Uçar, desteklerinden dolayı Tekirdağ Valiliğine teşekkür etti.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon olarak sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal projelere de çok büyük önem verdiklerini söyledi.Türkiye'de gerçekten üzerinde durulması gerektiğini düşündükleri organ bağışına dikkat çekmek için bakanlıklarla ortak bir proje organize ettiklerini ve 5 kenti kapsayan tur düzenlediklerini dile getiren Uçar, şöyle konuştu: "Projeyle, organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu turun İstanbul ayağından hemen sonra Tekirdağ'da bulunuyoruz. Burada da yüzlerce motosikletli arkadaşımızın da iştirakiyle, desteğiyle insanları bu konuda daha bilinçli olmaya, daha duyarlı olamaya, daha aktif olmaya davet ediyoruz. Umudumuz o ki, bu turumuz yüzlerce, binlerce on binlerce insana ulaşacak ve İstanbul etabında olduğu gibi onlarca organ bağışını bu vesile ile temin etmiş olacağız."

Motosikletçiler, molanın ardından Çanakkale'ye geçerek geceyi Gelibolu kamp alanında geçirdi.


Bu haber 4765 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

TMF TUR

Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak

Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak 23.09.2013 tarihinde organ bağışı bekleyen yaşlı genç birçok hastaya umut olmak için bir ekip Ankara'dan yola ç...

TMF TUR Antalya'da Tamamlandı

TMF TUR Antalya'da Tamamlandı Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından pazartesi günü Ankara'dan başlayan organ bağışına destek turu A...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu