TMF TUR Antalya'da Tamamlandı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF TUR Antalya'da Tamamlandı

 28 Eylül 2013, 00:09  

TMF TUR Antalya'da Tamamlandı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından pazartesi günü Ankara'dan başlayan organ bağışına destek turu Antalya'da tamamlandı.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle organ bağışının önemine dikkati çekmek için düzenlediği tur kapsamında Ankara'dan yola çıkan motosikletçiler, Bodrum'un ardından turun son ayağı olan Antalya'nın Kemer beldesine ulaştı. Kemer'de organize edilen Red Bull Sea to Sky organizasyonuyla buluşan 1.800 km.'lik tur hedefine ulaşarak tamamlandı.

"UMUDUNU KAYBEDENLERE İNŞALLAH IŞIK OLMUŞUZDUR"
Organ bağışı kampanyası nedeniyle Bodrum'a gelen 30 motosikletli grup Bodrum Belediye meydanından vatandaşlar ile buluştu. Bodrum Belediye Meydanı'nda toplanan motosikletli gruba, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Üzerlerinde "Organ bağışlarımızla umudunu kaybedenlere umut olmak üzere yola çıkıyoruz" yazılı tişörtler giyen motosikletliler, organ bağışının önemine dikkati çekti. Belediye meydanına gelen grubu Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum Belediye Başkanvekili Hüseyin Yıldızhan karşıladı. Organ bağışı destek veren Kocadon'a ve Yıldızhan'a plaket veren TMF Başkanı Bekir Uçar tarafından takdim edildi.BAŞKAN UÇAR: TUR UMUDUNU KAYBEDENLERE IŞIK OLUR
Tur hakkında gazetecilere bilgi veren TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon olarak sportif etkinliklerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük destek verdiklerini söyledi. Bin 800 kilometrelik parkur oluşturduklarını belirten Uçar, şöyle konuştu: "Gittiğimiz her yerde binlerce insanın dikkatini çekecek bir etkinliği gerçekleştirmiş olduk. İnsanımız üzerinde durmamız gereken konuların ancak bu şekilde farkına varabiliyor. Biz de TMF olarak motorlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu seyahatte uğradığımız her yerde yüzlerce bağış almak suretiyle bu sisteme küçük de olsa bir katkı sağladığımızı düşünüyoruz. 25 bin insanımız şu anda hastane odalarında acil servislerde organ bağışı için bekliyor. Günde 3 bin kişi vefat ediyor. İhtiyacın üzerinde potansiyele sahibiz. Umut ediyorum ki umudunu kaybetmek üzere olan veya umudunu kaybetmiş olan insanlara bir ışık olur."
ANKARA’DAN ANTALYA’YA 1.800 KM YOL KAT EDECEĞİZ
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu, “Yaptığımız platformun amacı Türkiye’de organ bağışlarının artmasını sağlamak, insanları bu konuda daha duyarlı olmasına yardımcı olmak. Bu yolculuk Ankara’dan başladı daha sonra  İstanbul, Çanakkalei İzmir ile devam etti. Şuanda Bodrum’dayız desteğimizi burada belirteceğiz. Sabah erkenden yola çıkarak Antalya’ya gideceğiz ve böylece bu şekilde son bulmuş olacak. Şuana kadar yaklaşık 1300 kilometre yol yaptık, Antalya’ya vardığımızda da toplamda yaklaşık  olarak 1800 kilometreyi bulacaktır” dedi.

İstanbul'dan organ bağışına dikkat çekmek için yola çıkan Mühendis Serdar Demirci, "organ bağışının önemini bütün Türkiye çapında yaymamız, hiç olmasa insanların böylelikle organ bağışının önemini anlaması için yola çıktık. Organ bağışı ikinci bir hayat ifade ediyor. Organ bağışı herkes için geçerli bana olmayacak dememek" dedi.

Organ bağışı için beste yapan şarkıcı Ogün Bülent ise organ bağışına beste yaptığın belirterek, "Türkiye'de ilk defa organ bağışı temalı bir şarkı yaptım. Organ bağışlarını tetiklemek için ülkemizdeki organ bağışına umut bekleyenler, umut olmak için çıktığımız bu yola çıktık" ifadelerini kullandı.

Bu haber 4582 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

TMF TUR

Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak

Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak 23.09.2013 tarihinde organ bağışı bekleyen yaşlı genç birçok hastaya umut olmak için bir ekip Ankara'dan yola ç...

Organ Bağışı İçin Gaza Bastık

Organ Bağışı İçin Gaza Bastık Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun, hem organ bağışına dikkat çekmek hem de İzmir'in EXPO 2020 adaylığını d...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu