Motokros Fırtınası Gönen'de Start Aldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motokros Fırtınası Gönen'de Start Aldı

 28 Eylül 2013, 17:40  

Motokros Fırtınası Gönen'de Start Aldı

Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonaları Balıkesir'in Gönen ilçesinde start aldı. Gönen'de ilk kez düzenlenen şampiyonaya yarışseverler büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Avrupa Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonaları Gönen’de başladı. Seyir zevki ve yaşattığı heyecanla motor sporlarının en gözde etkinliklerinden olan şampiyonaya 77 sporcu kayıt yaptırdı. Şakir Şenkalaycı Gönen Motokros Parkuru’nda teknik, cesaret ve dengenin öne çıktığı yarışlar izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Şampiyonaya Türkiye'nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da güçlü ve iddialı motokrosçular start aldı.
Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın 8. Ayak yarışının sıralama antrenmanları ve MX ile Veteran sınıflarının ilk yarışları Gönen’de yapıldı. MX sınıfında ilk üç sırayı Bulgar sporcular aldı. Boyanov Stankov damalı bayrağı ilk sırada görürken, Atanas Petkov ikinci ve Vasil Stoyanov’da üçüncü sıranın sahibi oldu. Veteran sınıfında iki Türk sporcu Koray Uysal ile Ümit Dirin ikinci ve üçüncü sırada yer alırken, bu yarışın birincisi Bulgar sporcu Veselin Malinov oldu.

Sınıflarında günün en hızlı isimleri şöyle; MX65: Can Öncü, MX85: Hakan Halmi, MX2 junior: Kristian Angelov, MX2: Ulukan Ulu, MX1: Todor Totev

YARIŞLAR NEFESLERİ KESTİ
Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışının sıralama ve üç sınıfta ilk yarışları Gönen Motokros Parkuru’nda yapıldı. MX3 sınıfında Atanas Petkov birinci olurken, Batıkan Ulu ikinci ve Mücahit Talha Zengin’de üçüncü oldu. Şampiyonanın ilk günü Veteran sınıfının birinci yarışında; Koray Uysal, Ümit Dirin ve Deniz Algün peşpeşe sıralandı. ATV sınıfında birinci Volkan Özgür, ikinci Bülent Doğan ve üçüncü de Erdal Demiryol oldu.

Sıralamalarda MX1: Todor Totev, MX2: Ulukan Ulu, MX2 junior: Galip Alp Baysan, 65 cc A: Deniz Öncü, 65 cc B: Hamza Zengin ve 85 cc: Can Öncü ilk sırayı aldılar.

29 Eylül Pazar günü iki etap halinde Avrupa’nın ve Türkiye'nin en becerikli, en korkusuz pilotları start demirine sıralanacak.

Bu haber 3399 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu