Şampiyon’un Son Durağı İspanya - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şampiyon’un Son Durağı İspanya

 17 Ekim 2013, 11:06  

Şampiyon’un Son Durağı İspanya

Dünya Supersport Şampiyonası'nın son ayağı İspanya’da koşulacak. Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Kawasaki’yi ilk kez markalar şampiyonluğuna taşıyacağı yarışa üçüncü cepten start alacak.

 

Dünya Süpersport Şampiyonası’nın 13. Ayak yarışı 20 Ekim Pazar günü İspanya’da koşulacak. Bu sene dünya şampiyonluğunu İngiliz rakibi Sam Lowes’a kaptıran Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu Jerez (4.423 m) pistine Kawasaki’yi markalar şampiyonu yapmak için çıkacak. Supersport sınıfında markalar şampiyonluğu bulunmayan Kawasaki, 18 puan farkla Yamaha’nın önünde bulunuyor. İspanya'da yapılan sıralama antrenmanında Kenan Sofuoğlu 3. sırada yer aldı. Pazar günkü yarışa Sofuoğlu üçüncü cepten başlayacak. Sezonun 13. ayak yarışı 20 Ekim Pazar günü, TSİ 14:30 start alacak.

KAWASAKİ’Yİ ŞAMPİYON YAPMAK İÇİN START ALACAĞIM
Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, "Dünya Supersport Şampiyonası'nda bu sezon şampiyon olamasam da sezon benim için iyi geçti. Son yarışta, takımım Kawasaki'nin markalar şampiyonu olması için yarışacağım" dedi. FIM Dünya Supersport Şampiyonası'nda 3 kez şampiyon olarak bir ilke imza atan Sofuoğlu, İspanya'nın Jerez pistinde sezonun son yarışına çıkacağını hatırlattı. Şampiyonluğu bu yıl İngiliz Sam Lowes'a kaptıran milli motosikletçi, "Sezon başında yarışlar istediğim gibi gitmedi. Motosikletim bozuldu, bir yarışta düştüm" diye konuştu. Sezon ortasında motosikletinde birtakım teknik yenilikler yaptıklarını ifade eden Sofuoğlu, "Sezon başında ve ortasında kaybettiğimiz puanlar, beni ikinciliğe geriletti. Yaptığımız yeniliklerden sonra çıktığım son 5 yarışın 4'ünü birinci bitirdim fakat puanlar yeterli gelmedi" şeklinde devam etti.

2014 YILINDA DA SUPERSPORT’TA YARIŞACAĞIM
Sofuoğlu, motosiklet sporlarında her sezon şampiyon olmanın zor olduğuna dikkati çekti. Şampiyon bitirdiği geçen sezonda 4 yarışı, bu sezonu ise 5 yarışı birinci bitirdiğini ifade eden başarılı motosikletçi, "Bu nedenle kötü bir sezon geçirdim diyemem. Şampiyonluk kısmet değilmiş ancak son yarışı da birinci bitirip halen lider konumda olan takımım Kawasaki'yi, markalar şampiyonu yapmak için yarışacağım" dedi. Daha önceki açıklamalarında, gelecek sezon “superbike”da yarışacağını belirttiğini ancak takımı Kawasaki'nin aksi yönde istekte bulunduğunu dile getiren Sofuoğlu, “Yetkililerle yaptığım görüşmede, benim 1 yıl daha Supersport'ta yarışmamı istediler. Superbike dalının formatı biraz değişiyor ve adı Superbike EVO oluyor. Kawasaki, 2015 yılında bu kategoride yarışmamı istiyor ancak henüz sözleşme yapmadım" şeklinde konuştu.

Bu haber 1801 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu