“Kenan Ağabeyle Yarışmak Çok Heyecanlı Olacak" - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

“Kenan Ağabeyle Yarışmak Çok Heyecanlı Olacak"

 01 Kasım 2013, 13:53  

“Kenan Ağabeyle Yarışmak Çok Heyecanlı Olacak

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nda B kategorisinin tek bayan yarışısı ve gurubun lideri olan 19 yaşındaki Nazlıcan Aydın, gelecek yıl Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'yla yarışmak istiyor.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın Süpermoto B kategorisinde son etap öncesi grubunda lider olarak yarışları sürdüren Nazlıcan Aydın, 6 yaşında başlayan motosiklet tutkusunun artarak sürdüğünü söyledi. Bu yıl Türkiye Süpermoto Şampiyonası, Süpermoto B kategorisinde şampiyonluğu hedefleyen Aydın, tüm erkek sporcuları geride bırakarak liderliğini sürdürmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Motorsporlarına ailesinin desteğiyle başladığını, 10 yaşından sonra da resmi yarışlara katılmaya başladığını belirten Aydın, "Bugüne kadar süpermoto yarışlarında pek çok birinciliğim oldu. Süpermoto yarışlarında erkeklerle yarışıyorum. Çünkü çok az bayan yarışçı var. Süpermoto A'da zaten bayan yarışçı yok. Süpermoto B'de ise sadece ben varım" dedi.

"KENAN AĞABEYLE YARIŞMAK BENİ DAHA DA GELİŞTİRECEK"
Nazlıcan Aydın yaklaşık 7 yıldır süpermoto yarışlarına katıldığını, 65 cc, 85 cc, S3 kategorilerinde art arda birincilikleri olduğunu kaydetti. Aydın, "Bu yıl Süpermoto B'de ilk üç yarışa 250 cc motorla katıldım. Son iki yarışa ise daha büyük bir motor olan 450 cc ile katıldım. 5. etabı tamamladık. Şu anda grubun lideriyim. İzmir'de 6. etabı da kazanıp Türkiye Şampiyonu olmak istiyorum. Şampiyon olursam önümüzdeki yıl Süpermoto A kategorisine çıkıp en üst grupta yarışacağım. Burada milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile aynı pistte olmak fikri beni heyecanlandırıyor. Kenan ağabey çok hızlı. Onunla yarışmak beni daha da geliştirecek diye düşünüyorum" dedi.

“MOTOR ÜZERİNDE KENDİMİ ÖZGÜR HİSSEDİYORUM”
Süpermoto yarışlarının zorlu geçtiğini ancak kendini motor üzerinde özgür hissettiğini söyleyen Aydın, kadınların motorsporlarında başarılı olmaları için hiçbir engel bulunmadığını dile getirdi. Erkeklere nazaran daha güçsüz olduğunu ancak motor üzerinde yılların verdiği tecrübe ile rahat hareket edebildiğini kaydeden Aydın, şöyle konuştu: "Yarışta ani kararlar verip motoru en hızlı şekilde kullanmak zorundasınız. Lider olmak ve arkadan gelenlerin baskısını hissetmek sizi daha hızlı sürmeye motive ediyor. Bu yıl yarışlarda istediğim dereceleri aldım. Önümüzdeki yıl çok daha iyi olmak istiyorum. Bayan sporculara destek verilirse erkekler kadar başarılı olacaklarını düşünüyorum. Ben önümüzdeki yıl Süpermoto A kategorisinde Türkiye'nin en hızlıları ile yarışacağım ve bugüne kadar ailemden başka kimse bana destek olmadı. Avrupa ve dünyada başarılı bir motosikletçi olarak tanınmak istiyorum."

Bu haber 2661 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu