TMF Yıldızları Seçmeleri Malatya'da Yapıldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF Yıldızları Seçmeleri Malatya'da Yapıldı

 09 Aralık 2013, 12:20  

TMF Yıldızları Seçmeleri Malatya'da Yapıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu, TMF Yıldızları seçmelerinin bir ayağını Malatya'da yaptı. Soğuk havaya rağmen, motosikletseverler gösterileri ilgiyle takip etti.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından hayata geçirilecek TMF Yıldızları seçmelerinin ikinci ayağı Malatya Belediyesi'nin yanındaki fuar alanında gerçekleştirildi. Seçmeler hava muhalefeti göz önünde bulundurularak, sadece cumartesi günü yapıldı. Teknik, artistik ve bütünlük olarak verilen notlarla yetenekli sporcuları İstanbul'daki büyük finale götürecek TMF Yıldızları seçmelerinde yapılan gösteriler, uzun süre izleyenlerden alkış aldı. Türkiye’de motosiklet şovlarıyla dikkat çeken Şahin Algaç’ta seçmelere katıldı. Algaç’ın motosiklet gösterisi ilgiyle izlendi.Malatya'da gerçekleştirilen TMF Yıldızları seçmeleriyle ilgili TMF Asbaşkanı Hamit Dizman, seçmelerin çok güzel bir ortam içerisinde gerçekleştirildiğini söyledi. Dizman, "Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak TMF Yıldızları adı altında şov takımı kurma çalışmaları kapsamında seçmelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Malatya'da seçmelerimizin ikinci ayağını gerçekleştirdik. İyi ki seçmelerin bir ayağını Malatya'da yapmışız. Seçmelerimiz 21-22 Aralık tarihlerinde Alanya'da devam edecek. 28 Aralık'ta İstanbul seçmelerimizi yapıp, 29 Aralık’ta da yine İstanbul'da finalimizi yapacağız. Bu anlamda seçme sonuçlarımızı Alanya seçmelerinin ardından açıklamayı planlıyoruz" diye konuştu.TMF Malatya İl Temsilcisi Ali Ekber Ekici ise bu tür organizelerdeki amacın motosiklet kullanımını kasklı ve montlu olarak gerçekleştirilmesini teşvik etmek, profesyonel sporcuları tespit etmek olduğunu söyledi. Hava şartlarına rağmen gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtten Ekici, "Yetenekli arkadaşlarımız var. İnanıyorum ki takıma iyi sporcular vereceğiz. Arkadaşlarımız hepsi yetenekliler, İnşallah Malatya'dan TMF Yıldızları’na 2-3 sporcu veririz" dedi.
Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen’de Malatya'da motosiklet parkuru yapılması için Vali Vasip Şahin'in talimat verdiğini ifade ederek, arsa temini çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.


Bu haber 3454 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu