Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak

 20 Ocak 2014, 14:15  

Süpermoto Şampiyonası KKTC'de Start Alacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkilileri, KKTC Spor Dairesi'ni ziyaret ederek bu yılki Süpermoto Şampiyonası’nın ilk yarışının KKTC'de yapılacağını açıkladılar.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanları Ogün Baysan, Hamit Dizman ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Spor Dairesi'ni ziyaret ederek Daire Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ile görüştü. Altı ayaktan oluşan Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın açılış yarışı 15-16 Mart 2014 tarihlerinde KKTC’de Spor Dairesi’nin işbirliği ile yapılacak. TMF yetkilileri, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu ile görüşerek, sezonun ilk yarışıyla KKTC'nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirttiler. Türkiye'den 100'e yakın sporcunun yanında basının da büyük ilgi göstereceği Şampiyonanın açılış yarışına KKTC’li sporcular ve Güney Kıbrıs'tan da çok sayıda yarışçı ve izleyicinin katılması bekleniyor. TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Türkiye Şampiyonalarını ülke çapına yaymak istediklerini belirterek, “Altı branşta birbirinden zevkli ve çekişmeli yarışlarımızı ülkemizin çeşitli noktalarına götürmek istiyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de ayrı düşünmüyoruz. Bu sezon KKTC’de birkaç branşta yarış düzenleme planımız var. Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın startını buradan vereceğiz. KKTC yarışı hem şampiyonamıza hem de yavru vatana ayrı bir heyecan verecek” dedi.

CAHİTOĞLU: KKTC İÇİN YENİ BİR HEYECAN
Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanları Ogün Baysan, Hamit Dizman ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke’yi ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ve KKTC’de yapılması planlanan açılış yarışının, KKTC gençliği için yeni bir heyecan ve yeni bir umut olacağını vurguladı. Spor Dairesi olarak bu önemli organizasyona destek vereceklerini söyleyen Cahitoğlu, ülkemizden ve komşumuz Güney Kıbrıs'tan da sporcu ve izleyicilerin büyük ilgi gösterdiği bu şampiyonanın ülkemizde yapılması konusunda karar alan Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkililerine de teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan TMF’nin Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın startını KKTC’de vereceği haberi ada basının büyük ilgisini çekti. TMF yetkililerinin KKTC’de yaptıkları ziyaret haberleri gazetelerin manşetlerini süsledi. TMF heyeti, KKTC’li yarışçılarla da bir araya geldi.Bu haber 5150 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu