Kilis’e Avrupa Standartlarında Yarış Pisti Yapılacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kilis’e Avrupa Standartlarında Yarış Pisti Yapılacak

 19 Şubat 2014, 21:50  

Kilis’e Avrupa Standartlarında Yarış Pisti Yapılacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kilis’te motosiklet pisti alanını inceledi.

 

Kilis Belediyesi’nin koordinasyonuyla Kilis Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Kilis’e motosiklet pisti yapılacak. Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Asbaşkan Ogün Baysan ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke ile birlikte Kilis’te incelemelerde bulundu. TMF heyeti ilk önce Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut’u makamında ziyaret etti. TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, belediyenin katkılarından dolayı Başkan Abdi Bulut’a teşekkür ederek, “Pist, motokros, drag ve motosiklet eğitim alanlarını barındıran bir kompleks yapmayı planlıyoruz. Federasyonumuzun çalışmaları kapsamında Kilisli gençlere motosiklet sürüş eğitimi de vereceğiz. Bu sayede daha bilinçli motosiklet kullanımı aşılanarak, kentte motosiklet kazalarının en aza indirilmesini sağlayacağız. Kilis'e büyük hizmetler veren Belediye Başkanı Abdi Bulut Bey ile başlayan pist projemiz, Kilis'li gençleri Avrupa'ya taşıyacak. Kilis'li gençlerin rüyası gerçek olacak. Kilis Belediyemizin tahsis ettiği yere Türkiye'nin en güzel yarış pistini inşa edeceğiz” dedi.

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılacak olan pistin Kilis’ e hayırlı olmasını diledi.İL MÜDÜRÜ ARKALTI: ÇOK HEYECANLIYIZ
Ziyaretin ardından Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı ve TMF heyeti pist alanını inceledi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, “Ülkemizde en çok motosiklet olan iller arasında Kilis ilk sıralarda yer alıyor. İlimize pistin yapılmasıyla birlikte motosiklet sürücüleri daha da bilinçlenecek. Bölgede tek olacak olan pist ilin sosyal ve kültürel alanda da gelişmesi için önemli bir adım olacak” dedi. Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut’un projeye büyük destek verdiğini ifade eden Arkaltı, “Gaziantep-Kilis kara yolunu yapan firma ile Formula1 pistini inşaa eden müteahhit aynı. Bunu Kilis olarak büyük bir şans olarak değerlendiriyoruz. Hem Avrupa çapında bir piste sahip olacağız, hem de çevre illerede çok büyük bir pist kazandırmış olacağız. Sonuç olarak Kilis kazanacak. Bundan dolayı heyecanlıyız. Alanı belediye tahsis ettik. Formüle 1 pistini gerçekleştiren müteahhit firma burada asfalt yapımını yaptığı için herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız” dedi.

Öte yandan Kilis´e gelen TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar´ı yüzlerce motosikletli şehrin girişinde karşıladı. Söğütlü Dere civarında hazırlanan karşılama töreninin ardından yüzlerce motordan oluşan konvoy, TMF heyetine şehir merkezine kadar eşlik etti.

Bu haber 4231 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu