Motosikletçilerin Sorunları Kitap Oluyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motosikletçilerin Sorunları Kitap Oluyor

 01 Mart 2014, 16:59  

Motosikletçilerin Sorunları Kitap Oluyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, sosyal medyada başlattıkları kampanyanın ardından motosiklet kullanıcılarının trafikte yaşadığı sorunlarla ilgili 500 mail aldıklarını belirtti.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, sosyal medyada başlattıkları kampanyanın ardından motosiklet kullanıcılarının trafikte yaşadığı sorunlarla ilgili 500 mail aldıklarını belirterek, "Bunları kitapçık haline getirip, hem otomobil kullanıcılarına hem de resmi makamlara ileteceğiz" dedi. Başkan Uçar, Türkiye'de trafik mevzuatının motosiklet kullanıcılarına yönelik olarak daha uygun hale getirilmesi ve Avrupa Birliği standartlarına çıkartılması gerektiğini söyledi. Sosyal medya aracılığıyla motosiklet kullanıcılarının trafikte yaşadığı sorunlarla ilgili bir çalışma başlattıklarını kaydeden Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu çalışmayla idari anlamda kurumları bilgilendirmek istiyoruz. Bu çalışmayı ilk olarak sosyal medyada motosiklet kullanıcılarına duyurduk. Trafikte yaşanan sorunlarla ilgili şu ana kadar yaklaşık 500 mail aldık. Bunları kitapçık haline getirip, hem otomobil kullanıcılarına hem de resmi makamlara ileteceğiz. Bunların içinde trafikte otomobillerin sinyal vermeksizin şerit değiştirmesi, hız limitleri, yol kenarındaki bariyerlerin olası bir motosiklet çarpması halinde ölümcül olmaması, park bahçelerin sulanmasında sadece çiçeklerin sulanması gibi yüzlerce talep var."

TALEPLER İLGİLİ BAKANLIKLARA İLETİLECEK

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, bu sorunları derledikten sonra gerekli yerlere bildirim yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu: "Bu sorunlardan İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili olan talepleri gerekli yerlere ulaştıracağız. Bunun dışında vergilendirme ile ilgili istekleri de Maliye Bakanlığı'na ileteceğiz. Bu çalışma 1 hafta 10 gün daha sürecek. Daha sonra bu hazırladığımız talepleri bir kitapçık haline getireceğiz. Bu kitapçıkları taksi duraklarına, otomobil galerilerine ulaştırıp dağıtılmasını sağlayacağız. Sonuçta motosikletin kaportası insan. Motosikletle yapılacak en ufak bir hata insan hayatına mal olabilir. Türkiye'de trafik kazası riski aracın alacağı hasarla doğru orantılı. Ancak motosiklet sürücüleri en ufak bir kaymada dahi ölüm riski taşıyor. Bu çalışmayla hem insanları uyarmak hem de resmi kurumlara sorunları iletip, bunları azaltmak istiyoruz."


Bu haber 2221 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu