Süpermoto Heyecanı KKTC'yi Sardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermoto Heyecanı KKTC'yi Sardı

 14 Mart 2014, 21:51  

Süpermoto Heyecanı KKTC'yi Sardı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası KKTC yarışının seramoni startı KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve Kenan Sofuoğlu tarafından verildi.

 

Türkiye Süpermoto Şampiyonası 15-16 Mart 2014 tarihlerinde yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak. Şampiyonanın açılış yarışının seramoni startı 14 Mart Cuma günü KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve Dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu tarafından verildi.
KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) yetkilileri ile bir araya geldi. Serdar Denktaş, KKTC'de hafta sonu yapılacak Türkiye Süpermoto Şampiyonası için adada bulunan motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve TMF yetkililerini makamında kabul etti. Denkaş, dünya şampiyonu bir sporcuyu adada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, ziyaretin motor sporlarını sevenlere güzel bir jest olduğunu söyledi. Motorseverlere “yolda yarışmayın, pistleri kullanın” çağrısı yapan Denktaş, trafikte kurallara uyulmasının, adrenalin için de pistlerin kullanılmasının doğru olduğunu vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birtakım tesislerin yapımı için protokol imzaladıklarını dile getiren Denktaş, Bakanlar Kurulu onayının ardından protokolün ilk meyvelerinden birinin bir motosiklet pisti olabileceğini kaydetti.
Kenan Sofuoğlu da KKTC’de motosikleti seven bir kitle olduğunu belirterek, her yıl Türkiye şampiyonasının başlangıcını KKTC’den yapmak için mart ayında adada olmak istediklerini, bunun da KKTC’de yapılacak 3-3,5 km’lik bir pistle mümkün olabileceğini ifade etti. Türkiye’de kullanılabilen tek pistin İzmir’de bulunduğuna işaret eden Sofuoğlu, bu tür bir pistin KKTC’de yapılması halinde tüm Avrupa’nın KKTC’ye akacağını, Türkiye, Balkan ve Avrupa şampiyonalarının KKTC’ye getirilebileceğini ve bunun da spor turizmine büyük katkısı olacağını sözlerine ekledi.


Bu haber 2242 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu