Bektaş ve Özkaplan Abu Dabi Çöllerini Başarıyla Geçtiler - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Bektaş ve Özkaplan Abu Dabi Çöllerini Başarıyla Geçtiler

 10 Nisan 2014, 15:46  

Bektaş ve Özkaplan Abu Dabi Çöllerini Başarıyla Geçtiler

24. Abu Dabi Desert Challenge'de ülkemizi başarıyla temsil eden Selçuk Bektaş, zorlu yarışı kendi sınıfında 1. ve Koray Özkaplan’da 4. sırada bitirdi.

 

Ülkemizi Dakar Rallisi'nde ve Avrupa rallilerinde başarıyla temsil eden Selçuk Bektaş, FIM 2014 Cross Country Dünya Şampiyonası'nın açılış ayağı olan 24. Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nde, +450 kategorisini 26 saat 46 dakikalık dereceyle 1. sırada tamamladı. Aynı sınıfta yarışan Koray Özkaplan ise 51 saat 51 dakikayla 4. sırada yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de 03 Nisan'ta başlayıp 10 Nisan'da sona eren Abu Dabi Desert Challenge'de 54 motosikletçi Liwa çölünde birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, 38 yarışçı finişe gelebildi.
Çöldeki zorlu kum tepeleri ve Nisan ayında Birleşik Arap Emirlikleri genelinde yaşanan yüksek sıcaklıklara rağmen Selçuk Bektaş ve Koray Özkaplan 244 km.'lik son etabı ilk iki sırada bitirdi. Son gün elde ettiği dereceyle Selçuk Bektaş, Abu Dabi Çöl Mücadelesi'nde +450 sınıfında birincilikle tamamladı. Koray Özkaplan ise bu sınıfta 4. oldu. Motosiklet genel klasmanında ise Selçuk Bektaş 26. ve Koray Özkaplan ise 34. sırada tamamladı.

Abu Dabi Çöl Mücadelesi'ni Portekizli pilot Paulo Goncalves (Honda) kazanırken, ikinciliği İspanyol Marc Coma (KTM) ve üçüncülüğü de ispanyol pilot Joan Barreda Bort(Honda) elde etti.


Bu haber 1937 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu