Kenan Sofuoğlu İlk Çizgide - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kenan Sofuoğlu İlk Çizgide

 22 Nisan 2014, 11:55  

Kenan Sofuoğlu İlk Çizgide

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 3. ayağı 27 Nisan Pazar günü Hollanda'nın Assen pistinde koşulacak. Milli motosikletçimiz yarışa ikinci cepten start alacak.

 

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun yarıştığı Dünya Süpersport Şampiyonası'nın 3. ayağı Hollanda'nın Assen Pisti'nde 27 Nisan Pazar günü start alacak. Mahi yarış takımıyla sezona kötü başlayan ve daha sonra birincilikle geri dönen Kenan Sofuoğlu, 3. ayak yarışında podyumu hedefliyor. Sezonun 3. Ayak yarışının sıralama antrenmanlarında Kenan Sofuoğlu 1'38.225'lik zamanıyla ikinci cebin sahibi oldu. Sezonun 18 turluk (81.756 km) üçüncü ayak yarışı ise Pazar günü 12.40'da koşulacak. Toplam uzunluğu 4 bin 542 metre olan Assen pistinde 11'i sola ve 6'sı sağa olmak üzere 17 viraj bulunuyor. Assen'de en uzun düzlük ise 300 metrelik uzunluğa sahip olan start-finiş düzlüğü.

Dünya Süpersport Şampiyonası'nda Kevin Coghlan 31 puanla birinci sırada yer alırken, Kenan Sofuoğlu 25 puanla 4. sırada bulunuyor.


Bu haber 2241 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Şampiyondan Haberler

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu

Teşekkürler Kenan Sofuoğlu Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu sakatlığı henüz geçmemesine rağmen çıktığı Dünya Supersport Şampiyonası Katar yarışı...

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak

Sofuoğlu Katar'da Şampiyonluğu Zorlayacak Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın 12. ve son yarışı Katar'da şampiyonluk içi...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu