Burdur, Türkiye Sujeti Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak


Açıklama: Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde 15-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Şampiyonaya 7 farklı ülkeden sporcular katılacak.
Kategori: Etkinlik Haberleri
Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2017
Geçerli Tarih: 20 Şubat 2018, 18:28
Site: TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
URL: http://www.tmf.org.tr/yeni/haber_detay.asp?haberID=1797


Su sporlarında adrenalinin tavan yaptığı Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın İkinci Ayağı İstanbul’dan sonra Burdur Gölü’nde yapılacak. Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Göl Festivali kapsamında yapılacak yarışlar, Halk Plajı’nda 15 Eylül Cuma ve 16 Eylül Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek.

Şampiyonada sporcular 8 farklı kategoride mücadele edip, Flyboard ile gölde suyun üzerinde şovlar gerçekleştirecek. Yarışlar; StockPro (0-179 bg), StockPro (180 bg ve üstü), OPEN Pro, Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag, Burdur Kupası ve Burdur Flyboard Kupası olarak yapılacak.

ŞAMPİYONAYA ULUSLARARASI KATILIM
Burdur Gölü’nde yapılacak şampiyonaya FlyboardTurkey'in katkılarıyla Türk sporcuların yanı sıra KKTC, Güney Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya’dan yarışçılar katılacak. Dünya Kupası formatında yapılacak Burdur FlyboardTurkey Kupası’nda Da Veob Emily Kim (Kore), Valeira Vershinina (Rusya), Petra Wijnker (Hollanda), Dina Yurievna (Rusya), Suksan Tongthai (Tayland), MiikaTourunen (Finlandiya), Daniel Guerra (Kolombiya), Vadim Mekhaev (Finlandiya), Özgür Özbilir (KKTC) ve Sami Meyzin (KKTC) ter dökecek.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ
Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara Burdur Belediyesi Başkanlığı tarafından para ödülü dağıtılacak. Yedi farklı sınıfın birincisi 1.000 TL, ikincisi 750 TL ve üçüncüsü de 500 TL para ödülü kazanacak.

2017 Burdur Gölü Festivali 14-16 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.