Destek ya da Köstek… - Mümtaz Pak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Destek ya da Köstek…

Mümtaz Pak

Mümtaz PakHayatımızın ilk zamanlarından başlarız desteklerle ve kösteklerle karşılaşmaya, yaşamımıza bazen yön verir bunlar. Aynı şekilde bizim de karşımızdakiler için destek olmayı seçtiğimizde onların yaşamına olumlu katkılar yaptığımız kaçınılmazdır. Tersi olan durumlar da olur, kimsenin bilinçli olarak bunu yapacağını düşünmemeye çalışıp biraz polyanna’cılık oynarız. Öyle zamanlar vardır ki bir küçük olumlu ve sıcak bakış her şeyi değiştirip buzları eritir. Ya da ters bir bakış veya söz geri dönülemeyecek yollara sokar.
Çok güzel gidebilecek olumlu olacak şeyler maalesef Türkiye’de hep olumsuzlukla sonuçlanır ve “hayırlısı” demek zorunda kalırız. Halbuki biziz bunu yapan, hayırlısı’na yükleyemeyiz bunun yükünü. Keşke zamanı biraz geri sarıp bunları pozitif’e çevirebilsek diye kimbilir kaç defa düşünmüşüzdür.
Oysa denklem çok basit, yapıcı ve olumlu eleştiri…
Dinlemediğiniz dedikodular, çalakalem yazılmış yazılar, birinin söyledikleri, ötekinin anlattıkları, sonunda gelir güzelim binayı yıkar geçer. Dönüp bakarsınız ben öyle dememiştimler, öyle demek istemedikler, aslında o şöyleydiler..... Geçmiş olsun, olan olmuştur artık.
Acaba insanlar gelişmelere karşı mı diye düşünmeden edemiyorum, hani bazı şeyler iyiye gittikçe bazıları bozulur ya, böyle mi acaba.
Son bir yıldır en sevdiğim laf, yağmur yağdı mı bir kişinin üzerine yağmıyor, şemsiyeyi yok edenler yüzünden herkes ıslanıyor. Bir de yağmuru engellemeye çalışanlar var, herkesi korumaya çalışıp uyaran , aman yağmur geliyor tedbirinizi alın diyenler ve dergisini yağmura siper edenler.
Yenilikler hep sancılı olur, bunu insanlar ileriye götürür, çok büyük emek ister, çaba ister , gönüllülük ister. Her zaman da yeniliklere karşı duranlar veya bilerek ya da bilmeyerek köstek olanlar da olur. Bu bir doğal seleksiyondur, doğa sisteme uymayanı kendi içinde eritir, bu bazen iyilik bazen de kötülük olur. Ancak ilerleme ve gelişmenin önünde durulamaz, sadece süreç uzar.
Motosiklet camiasında destek, köstek çok yaşanır, aynı anda fuarlar yapılır, aynı markalar bir çok kişi tarafından getirilir, yerli markalar tu-kaka ilan edilir, bugün süper denen marka bakarsınız ertesi gün denilmedik kalmamış.
Tüm bunların içerisinde hep olumlu tarafından bakmak, doğru eleştirileri yapmak, eleştiriyi yerinde yapmak , nasıl destek olunacağını bilmek, aynı şekilde nasıl köstek olunacağı bilindiği halde bunu yapmayıp camiayı ileriye götürecek her olumlu işe destek vermek her babayiğidin harcı değildir.
Federasyon cephesinde de köstekler yüzünden moraller bozuluyor, olabilecek işler askıya alınıyor, moral çok önemli, yaptığınız işin sonucuna değmesi çok önemli. Hepimize düşen federasyona maksimum desteği vererek hızlanmasına katkıda bulunmak, arkada konuşmak, engellemek işin kolay kısmı. İster istemez bunlar birtakım önlemleri beraberinde getiriyor.
Destek olabilecekken , köstek olmayı aklından bile geçirmemek işte yaptığımız bu, işte yapılması gereken bu, çok geç olmadan…
Sağlıcakla kalın.

 

 

 

Bu haber 3348 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SUPER ENDURO ŞAMPİYONASI


 

KÖŞE YAZARLARI

Hedefe Odaklanmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu