Razgatlıoğlu Suzuka 8 Saatte Mücadele Edecek

Razgatlıoğlu Suzuka 8 Saatte Mücadele Edecek

Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Japonya’da yapılacak Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın finalinde mücadele edecek. Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın final ayağı Suzuka 8 saat yarışı 42. kez Japonya’da 28 Temmuz Pazar günü yapılacak. Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Kawasaki fabrika takımıyla ilk kez şampiyonada mücadele edecek. Suzuka pistinde (5,821 km) organize edilecek Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda Razgatlıoğlu’nun takım arkadaşları İngiliz pilotlar Jonathan Rea ve Leon Haslam olacak.

Milli sporcumuz 24-25 Temmuz tarihlerinde Kawasaki ZX-10RR (2019) motosikletiyle testlere çıkacak. Şampiyonada 26 Temmuz Cuma günü sıralama ve gece antrenmanları yapılacak. 27 Temmuz Cumartesi günü serbest antrenmanların ardından, 28 Temmuz Pazar günü TSİ 05:30’da 8 saatlik Suzuka yarışı start alacak.

Toprak Razgatlıoğlu, “Bu benim hayalimdeki takım. Her zaman hazırım. Suzuka 8 saat hayranı olmama rağmen, ilk defa dayanıklılık yarışına çıkacağım. Jonathan Rea ve Leon Haslam ile aynı takımda olduğum için çok şanslıyım. WSBK ile en büyük fark, lastiklerin Bridgestone olmasıdır. Suzuka 8 saat yarışı benim için bir rüya.” diye konuştu.


Bu sayfa 878 kez okundu