İstanbul Park'ta Büyük Final

İstanbul Park'ta Büyük Final

Her yönden benzersiz bir yarış olan Türkiye Pist Şampiyonası'nın altıncı ayağı 14-15-16 Ekim tarihlerinde İstanbul Park’ta yapılacak.

Dünyanın en zorlu ve en önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ta pilotlar, 14 zorlayıcı virajı ve 5 bin 338 metreyi en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacaklar.

Türkiye Pist Şampiyonası'nın son yarışı olan 6. Ayakta 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc SP kategorilerinde yarışlar amansız bir mücadeleye sahne olacak. Hafta sonu İstanbul Park'ta yapılacak en önemli yarışlardan biri de TMF GP. 14 Tur üzerinden koşulacak TMF GP'de yarış severler usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacaklar.

PİST ŞAMPİYONASI’NA YABANCI İLGİSİ

Türkiye Pist Şampiyonası'nın son ayağına Türk motor severlerin yanı sıra yabancı yarışçılar büyük ilgi gösteriyor. İstanbul Park’ta yarışmanın heyecanına varmak isteyen yabancı motosikletçiler, hafta sonu en iyi tur zamanı için İstanbul’a gelecekler.

14 Ekim Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 15 Ekim Cumartesi günü sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 16 Ekim Pazar günü ise motosikletçilerin nefes kesen mücadeleleri İstanbul Park’ta sahne alacak.

PRESS CUP NEFES KESECEK

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından hayata geçirilen Press Cup’ın üçüncüsü 16 Ekim Pazar günü yapılacak. Spor basınına yeni bir soluk getiren Press Cup’ta gazeteciler, İstanbul Park’ın eşsiz atmosferini bizzat yaşayacaklar.

Ayrıntılı yarış programı için tıklayınız.

Bu sayfa 3376 kez okundu