Değerli Kulüp Yetkililerimiz, 

Sporcu Lisans, Vize ve Transfer işlemleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 18.08.2020 tarihli Türkiye Motosiklet Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı olarak yürürlüğe girmiş olup, motosiklet branşında lisans işlemleri Gençlik ve Spor İl/İlçe Müdürlükleri tarafından yürütülecektir. Talimat

Yukarıda linki bulunan talimat gereğince federasyonumuz web sitesi tekrar güncellenmiş olup, Sporcu Bilgilendirme, Vize Ücretleri, Lisans ve Vize Başvurusu, Yarışa Katılım Şartları, Online Kayıt İşlemleri ve İndirilecek Form ve Evraklar adı altında yeni düzenlemeler ve bilgilendirmeler yapılmıştır.

Federasyon web sitemizin “SPORCULAR” linkinin incelenmesini önemle tavsiye ederiz.

Federasyonumuz web sitesi "Lisans ve Vize Başvurusu (Link) belirtilen hususların yerine getirilmesi konusunda sporcularınızı bilgilendirmenizi önemle rica ederiz.

Ayrıca Talimatta belirtilen Transfer maddeleri kulüplerimiz tarafından gerçekleştirilecek olup, “Lisans ve Vize Başvurusu”nda belirtilen Transfer bölümünde yer alan gerekli evrakların kulübünüz tarafından düzenlenerek, sporcularınıza lisans işlemleri esnasında kullanılmak üzere verilmesi gerekmektedir.

Kulübünüze bağlı sporcunuzun İl/İlçe Müdürlüklerinde lisans işlemini tamamlamasının ardından “Yarışa Katılım Şartları”nda (Link) belirtilen evrakların OTOMASYON LİNKİMİZ http://dinamik.tmf.org.tr adresine kulüp yetkililerimiz tarafından girilmesini ve sporcunun lisans işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İl/İlçe İl Müdürlüklerinde Lisans işlemini tamamlayan sporcularınızın sizlere; aşağıda yer alan evrakları teslim etmelerini sağlamanız gerekmekte olup, teslim edilen evrakların kulüp yetkilileriniz tarafından http://dinamik.tmf.org.tr sistemine giriş yapıldıktan ve Federasyon tarafından onaylandıktan sonra ilgili sporcunun lisans işlemi tamamlanmış olacaktır.

 

SPORCU VE KULÜPLER TARAFINDAN SİSTEME GİRİLECEK EVRAKLAR:

- Gençlik ve Spor İl /İlçe Müdürlüğü’nden alınan Lisans Belgesi

- Yarışma Taahhütnamesi (Taahhütname)

Sorumluluk ve Yarışma Taahhütnamesi'nin çıktısının alınarak sporcu tarafından adı, soyadı ve tarih yazılarak imzalanması. (18 yaşını doldurmamış sporcuların adı ve soyadı yazıldıktan sonra velilerinin Anne ve Baba adı soyadları yazılarak birlikte imzalamaları)

- Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi

 

Lisans işlemi yukarıda belirtilen şekilde tamamlanan sporcularınız, federasyonumuz web sitesi “Online Kayıt İşlemleri” ne yönlendirmeniz gerekmektedir.

 

YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

Kulüp olarak Federasyonumuza bağlı sporcularınızı, Sporcular kutucuğunda (TÜMÜNÜ GÖSTER) üzerine tıkladığınızda liste olarak görebilirsiniz. 

Listede yer alan sporcunun başvurusunu yapmak için sporcu ara kısmından yada sporcular kutucuğundaki listeden seçebilirsiniz. 

Başvuru yapacağınız sporcuya gelerek ( Detaylar ) butonundan Lisans tamamlama işlemine başlayabilirsiniz. 

Daha önce hiçbir lisans almamış ve motor sporu yapmamış yeni kayıtların alınacağı hallerde Sol menüde bulunan  "Sporcu Yönetimi" altında yer alan "+ Sporcu Ekle" sekmesine geçerek sporcu bilgileri girilecektir ve kaydettikten sonra listenize eklenecektir. 

Lisans işlemleri için aşağıdaki adımları sırasıyla yerine getirmeniz gerekmektedir.

Gençlik ve Spor İl /İlçe Müdürlüğü’nden alınan Lisans Belgesi,

Sorumluluk ve Yarışma Taahhütnamesi,

Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi  evraklarının sisteme girilmesi ve Federasyon onayından geçmesinin sağlanması gerekmektedir.