MOTOSİKLET TEMEL, GÜVENLİ VE İLERİ SÜRÜŞ PROGRAMLARI EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI

2020 YILI BAŞVURU TARİHLERİ UZATILDI

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Sportif Sürücü ve Temel, Güvenli ve İleri Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programına eğitmen yetiştirmek üzere açılacak eğitmen yetiştirme programına başvurular, ülkemizde yaşanan son gelişmeler sonucunda, Koronavirüs’e (COVID-19) karşı alınan tedbirler nedeniyle 29 MAYIS CUMA gününe kadar uzatılmıştır. Eğitim yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır.

TMF internet sitesi Eğitim Kurulu Bölümündeki başvuru formunun doldurularak ıslak imzalı aslının istenen diğer belgelerle birlikte TMF’nin Doğanbey Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat 06330 Altındağ - Gar / Ankara adresindeki Genel Merkezine elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarihten sonraki başvurular geçersiz sayılacaktır.

Sadece Talimatın 13 maddesinde sayılan genel şartlara haiz başvurular kabul edilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

Başvurular aşağıdaki belgelerle eksiksiz yapılmalıdır:

- Islak imzalı başvuru formu

- Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı önlü arkalı fotokopisi

- Sürücü belgesi önlü arkalı fotokopisi

- En son mezun olunan okulun diploma fotokopisi

- Kamu kurumuna verilmek üzere sabıka ve arşiv kaydı (varsa, hüküm giyilen suçların detayları belirtilmelidir)

- 2 adet vesikalık fotoğraf (biri başvuru formuna yapıştırılacaktır)

- Eğitmen sertifika bedelinin (250 TL) ödendiğine dair dekontu. Ödemeler (TMF - GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ, HESAP NO: 711/6298552, IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52) hesabına yapılmalıdır. Dekontun açıklama kısmında başvuru sahibinin adı, soyadı ve başvurulan program belirtilmelidir.

Başvuruların sonuçlanmasını takiben açılacak eğitim programını başarılı biçimde tamamlayarak program sonunda yapılacak sınavda da başarılı olan adaylar TMF Eğitmen Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen sertifikası almaya hak kazanan eğitmen adayları, sertifika tesliminde Sağlık Bakanlığı’nca onaylı “İlk Yardım Sertifikası”nı ibraz etmek zorundadır.

TMF Eğitmen Sertifikası sahibi eğitmenler, 08.02.2007 tarih ve 5580 sayılı MEB Özel Eğitim Kurumları Kanunu hükümlerine uygun olarak açılmış olan bir özel eğitim kurumlarında 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarında eğitmen olarak görev yapabilirler.  Bu özel öğretim kurumlarının, MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programları kapsamında faaliyette bulunabilmeleri için uygun sınıfta TMF eğitmen lisansına sahip eğitmen çalıştırmaları zorunludur.

BAŞVURU SAHİPLERİNE 01.03.2019 TARİHLİ TMF SPORTİF SÜRÜCÜ VE TEMEL, GÜVENLİ VE İLERİ SÜRÜŞ YETİŞTİRME PROGRAMLARI TALİMATINI (TIKLAYINIZ) DİKKATLİCE OKUYARAK BAŞVURU YAPMALARI TAVSİYE EDİLİR. GEÇERSİZ BAŞVURU SONUCUNDA YATIRILAN ÖDEMELER İADE EDİLMEYECEKTİR.

ADAYLAR, HER TÜRLÜ TEREDDÜTTE KALDIKLARI KONULAR VE SORMAK İSTEDİKLERİ KONULAR İÇİN TMF EĞİTİM KURULU İLE (mehmet.gungor@tmf.org.tr ve tankut.guzel@tmf.org.tr) İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.