C  SINIFI EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI ANKARA’DA YAPILACAK

2022/1 C sınıfı Eğitmen Yetiştirme Programı 22 – 26 Haziran tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır. Başvurular 30 Mayıs Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar açık kalacaktır.

 

MOTOSİKLET TEMEL, GÜVENLİ VE İLERİ SÜRÜŞ PROGRAMLARI EĞİTMEN YETİŞTİRME PROGRAMI

2022 YILI BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Sportif Sürücü ve Temel, Güvenli ve İleri Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı ve  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarına eğitmen yetiştirmek üzere; C Sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Eğitmen Yetiştirme Programı 2022 yılı başvuruları açıldı.

Yetiştirme programı başvuruları  TMF internet sitesi Eğitim Kurulu Bölümündeki başvuru formu doldurularak ıslak imzalı aslının istenen diğer belgelerle birlikte TMF’nin Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat 06330 Altındağ - Gar / Ankara adresine elden veya posta yoluyla teslim edilmelidir. Eğitim programları başvuruları 30 Mayıs Pazartesi günü saat 17:00’ye kadar açık kalacaktır.

Sadece Talimatın 13 maddesinde sayılan genel şartlara haiz başvurular kabul edilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

 

Başvurular aşağıdaki belgelerle eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır:

- Islak imzalı başvuru formu Tıklayın 

- Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı önlü arkalı fotokopisi

- Sürücü belgesi önlü arkalı fotokopisi

- Diploma fotokopisi veya doğrulama kare kodlu e-devlet çıktısı

- Kamu kurumuna verilmek üzere sabıka ve arşiv kaydı (hüküm giyilen suçların detayları belirtilmelidir)

-2 adet vesikalık fotoğraf (biri başvuru formuna yapıştırılacaktır)

- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarından en az iki kursu başarı ile bitirdiğine dair katılım belgesi

- Eğitmen sertifika bedelinin ödendiğine dair dekont.

Ödemeler TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU - TEB TÜRK EKONOMİ BANKASI, TUNALI HİLMİ ŞUBES IBAN: TR20 0003 2000 0000 0089 2147 29 hesabına yapılmalıdır. Dekontun açıklama kısmında başvuru sahibinin adı soyadı ve başvurulan program belirtilmelidir. C sınıfı için program ücreti olan 350 TL bedelin dekontunun açıklama kısmına ad soyad ve başvurulan program yazılarak başvuru belgelerine eklemelidirler.

Başvuruların tamamlanmasını takiben açılacak eğitim programlarını başarılı biçimde tamamlayanlar program sonunda yapılacak sınavda da başarılı olmaları durumunda TMF C Eğitmen Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen C sertifikası almaya hak kazanan eğitmen adayları sertifika düzenlenme tarihinde Sağlık Bakanlığınca onaylı ilk yardım sertifikasını ibraz etmek zorundadır.

TMF C Eğitmen Sertifikası sahibi eğitmenler 08.02.2007 tarih ve 5580 sayılı MEB Özel Eğitim Kurumları Kanunu hükümlerine uygun olarak açılmış olan bir özel eğitim kurumlarında 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri Kurs Programlarında eğitmen olarak görev yapabilirler.  

Bu özel öğretim kurumlarının, MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programları kapsamında faaliyette bulunabilmek için uygun sınıfta TMF eğitmen lisansına sahip eğitmen çalıştırmaları zorunludur.

BAŞVURU SAHİPLERİNE www.tmf.org.tr/egitim-kurulu/Talimatlar-ve-Formlar/ BÖLÜMÜNDE BULUNAN Talimat ve müfredatları DİKKATLİCE OKUYARAK BAŞVURU YAPMALARI TAVSİYE EDİLİR, HER TÜRLÜ TEREDDÜTTE KALDIKLARI VE SORMAK İSTEDİKLERİ KONULAR İÇİN TMF EĞİTİM KURULU İLE (egitimkurulu@tmf.org.tr) İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.