15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından İstanbul, Ankara ve Niğde illerini kapsayan ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü’ (755 km) yapılacak.

Motosiklet tutkunlarının katılacağı sürüş, 15 Temmuz Çarşamba günü İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden (Hafıza 15 Temmuz Müzesi Önü) saat 06.00’da başlayacak. Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinden geçecek motosiklet tutkunları Ankara’da Özel Harekat Başkanlığı önünde anma törenine katılacak. Buradaki törenin ardından Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesindeki kabrine toplu sürüş yapılacak.

Ülkemize karşı yapılan hain darbe girişiminin Türk milleti tarafından etkisiz hale getirilişinin önemine dikkat çekmek istediklerini belirten TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Darbe girişimine karşı ön saflarda motosikletleriyle yer alan şehit ve gazilerimizin 15 Temmuz Destanına verdikleri desteği unutamayız. Bu nedenle tüm şehitlerimiz için ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Sürüşü’nü düzenleyeceğiz. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapacağımız anma töreninin ardından motosikletlerimizle Ankara’ya doğru yola çıkacağız. Güzergahımızda yer alan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerimizde motosiklet tutkunlarıyla buluşup, kendi il sınırlarına kadar toplu sürüş yaparak, Ankara’da yer alan Özel Harekat Başkanlığı’na geleceğiz. Kahraman şehitlerimiz için buradaki anma ziyaretinin ardından, motosikletlerimizle Niğde istikametine gideceğiz. Aksaray ve Niğde’deki motosiklet tutkunlarıyla birlikte kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in kabri başında 755 km'lik saygı sürüşümüzü tamamlayacağız.” dedi.

 

KAYIT FORMU Tıklayın


Bu sayfa 2356 kez okundu