2019 Yılı Lisans İşlemleri Başladı

2019 Yılı Lisans İşlemleri Başladı

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2019 yarış sezonu sporcu lisans işlemleri başladı. Motokros, Pist, Süpermoto, Enduro (Super Enduro – ATV), Drag, Sujeti ve Motonotik branşlarında yarışmak isteyen sporcular, kulüpleri aracılığıyla 2019 Yılı Sporcu Lisansı çıkartacaklardır.

LİSANS İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1.ADIM: Sistem bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurulup, çıktısının alınarak '2019 Lisans Formu'nun  sporcu tarafından imzalanması, (18 yaşını doldurmamış yarışçılar için belirtilen formun velileri (Anne ve Baba) tarafından ad ve soyadları yazıldıktan sonra ünvanlarını belirterek beraber imzalaması gerekmektedir.)

2.ADIM: Herhangi bir sağlık kuruluşundan son 3 ay içerisinde alınmış doktor kaşeli ve imzalı "yapılan fiziki muayane sonucunda spor yapmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır." ibaresini içeren Sağlık Raporu.

3.ADIM: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

4.ADIM: Sorumluluk ve Yarışma Taahhütnamesi'nin çıktısının alınarak sporcu tarafından adı, soyadı ve tarih yazılarak imzalanması. (18 yaşını doldurmamış sporcuların adı ve soyadı yazıldıktan sonra velilerinin Anne ve Baba adı soyadları yazılarak birlikte imzalamaları)

5.ADIM: Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (ön-arka)

6.ADIM: Ferdi Kaza Sigorta Poliçesi aşağıdaki şartlar dahilinde yaptırılmalı ve Başvuru yapacağınız tarihten itibaren başlamalı ve 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olmalıdır.

• Genel Şartlar: Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

ÖZEL ŞARTLAR:

• Teminatlar yarış organizasyon sürelerinde oluşabilecek kaza sonucu geçerli olması gerekmektedir.

• Teminatın lisanslı sporcular için geçerli olması gerekmektedir.

• Motosiklet sporları teminatlı olması gerekmektedir.

• Kaza sonucu oluşabilecek tedavi Masrafları teminatı sadece motosiklet kazalarını kapsamalıdır.

• Kaza sonucu oluşabilecek Tedavi Masraflarında resmi kaza tutanağı ve hastane kayıtları üzerinden işlem yapılmalıdır.

• Beher organizasyon için teminatın geçerli olmalıdır.

• Teminatlar konusunda herhangi bir sınırlama yoktur.

**Örnek sigortada İSTİSNALAR bölümünde yer alan “her çeşit sürat yarışlarına katılanlar” ve “profesyonel sporcular” ibareleri açıklama bölümünde yer alan;

“Poliçe geçerlilik süresi içinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalara katılan profesyonel/lisanslı sporcu olmak üzere sigortalının yarış, antrenman, sıralama ya da bağlantılı organizasyonlarda oluşacak sigorta kapsamına giren kaza/lar için poliçede belirtilen limite kadar geçerlidir.” ibaresi ile kapsama dahildir.

7.ADIM: Eğer sporcu 18 yaşını doldurmamış ise, 2019 – 2020 – 2021 – 2022 yıllarında motosiklet sporunu yapmasına, lisans çıkartmasına, yurtiçi ve yurtdışı yarışlarına katılmasına izin verilmesine dair noterden onaylı veli muvafakatnamesinin aslı, (Bu belgede anne ve babanın beraber imzası bulunması şarttır) (Ayrıca 18 yaşından küçük sporcunun yarış esnasında imza atma yetkisinin bulunmadığı göz önünde bulundurularak muvafakatnameye uygun gördüğünüz kişi veya kişilere yukarıdaki yetkilere ek olarak resmi evraklara imza atma yetkisinin vekalet verilmesi) 

Bu belge 2017 ve 2018 yıllarında 4 seneyi kapsayacak şekilde verildi ise Federasyon tarafından kontrol edilmek suretiyle yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.

8.ADIM:  2019 Yılı Lisans ücretleri için 16 yaş dahil olmak üzere Lisans ücreti alınmamaktadır.

17 yaşından gün almış sporcular için ise 31 Mayıs 2019 tarihine kadar  120 Türk Lirası, 31 Mayıs 2019 tarihinden sonra başvuru yapacak sporcular için ise 300 Türk Lirası’dır. Belirtilen son tarih olan 31 Mayıs 2019 tarihinden önce dekont yatırılıp, son tarihten daha sonra başvuru yapan sporcular için ek fark olan ücretin yatırılarak başvurularının tamamlanması gerekmektedir. (GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ HESAP NO: 711/6298552 IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52) banka hesabına lisans ücreti yatırmaları. Dekontunu lisans başvuru evraklarının içinde eklemeleri gerekmektedir.

9.ADIM: Federasyonumuzun talimatları gereği sporcuların yarışlara katılabilmesi için federasyonumuza tescilli olan kulüplerimizden herhangi birisinden lisans çıkartmak zorundadırlar. Yukarıda istenen evrakları belirleyeceğiniz bir kulübe bizzat başvuru yapmanız gerekmektedir. Lisans formunda bulunan "Kulüp Onayı" kısmını kulüp kaşesi ve kulüp yetkilisinin ıslak imzası olması zorunludur. (Kulüplerimizin listesini ve iletişim bilgilerini www.tmf.org.tr adresindeki "Kulüpler" linkinde bulabilirsiniz.)  

Evraklar lisans sisteminde kontrol edilip uygunluğu kulübünüze sistem üzerinden bildirildikten sonra sporcular istenilen evrakların asıllarını Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Ankara adresine (Doğanbey Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat Altındağ-Gar / Ankara) ulaştırması gerekmektedir.

Herhangi bir konuda sıkıntı yaşamanız durumunda 0312 311 01 42 nolu telefon numarasının aranmasını rica ederiz.

Evrakları tam ve eksiksiz olan sporcu, lisans işlemlerini tamamladıktan sonra sezon içinde kullanacağı motor numarasını aşağıda yazılı olan Branş Sorumlularından telefonla teyit ettirmesi gerekmektedir.

 


Bu sayfa 4250 kez okundu