Eğitmen Yetiştirme Programı Başvuruları Açıldı

Eğitmen Yetiştirme Programı Başvuruları Açıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Sportif Sürücü ve Temel, Güvenli ve İleri Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarına eğitmen yetiştirmek üzere eğitmen eğitimi yetiştirme programları başvuruları açılmıştır.

Yetiştirme programları başvuruları 04 Mart 2019 tarihinde açılmış olup, başvurular Türkiye Motosiklet Federasyonu  internet sitesi (www.tmf.org.tr) Eğitim Kurulu Bölümündeki başvuru formu doldurularak, ıslak imzalı aslının istenen diğer belgelerle birlikte Federasyonun Doğanbey Mah. Hipodrom Cad. Ankara Spor Salonu Giriş Kat 06330 Altındağ - Gar / ANKARA adresindeki Genel Merkezine elden veya kurye ile teslim edilmelidir. Eğitim programları başvuruları en geç 22 Mart 2019 Cuma günü saat 17:00’ye kadar açık kalacaktır.

Eski denklik başvuruları MEB ile yürütülen program hükümleri gereği geçerli değildir.

Sadece Talimatın 13 maddesinde sayılan genel şartlara haiz başvurular kabul edilecek ve değerlendirmeye alınacaktır.

Başvurular aşağıdaki belgelerle eksiksiz yapılmalıdır:

·        Islak imzalı başvuru formu

·        Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ön-arka fotokopisi

·        Sürücü belgesi ön-arka fotokopisi

·        En son mezun olunan okulun diploma fotokopisi

·        Kamu kurumuna verilmek üzere sabıka ve arşiv kaydı (hüküm giyilen suçların detayları belirtilmelidir)

·        2 adet vesikalık fotoğraf (biri başvuru formuna yapıştırılacaktır)

·        Eğitmen sertifika bedelinin ödendiğine dair dekont.

TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU

GARANTİ BANKASI, ANAFARTALAR CADDESİ ŞUBESİ

HESAP NO: 711/6298552

IBAN: TR93 0006 2000 7110 0006 2985 52 nolu hesabına yapılmalıdır.

Dekontun açıklama kısmında başvuru sahibinin adı soyadı ve başvurulan program belirtilmelidir. Program ücretleri; C sınıfı için 250 TL, B sınıfı için 500 TL, A sınıfı için 750 TL’dir. Daha önce sertifika bedeli ödemiş olan adaylar; eski ödedikleri bedel, yeni ödenecek bedelden çok ise, eski dekontlarının üzerine ad soyadlarını, başvurulan programı ve iade edilecek hesap numarası detaylarını yazarak başvuru belgelerine eklemelidirler. Eski ödedikleri bedel yeni ödenecek bedelden az ize, üste ödenecek bedelin dekontununaçıklama kısmına ad soyadlarını ve başvurulan programı yazarak eski dekontlarıyla birlikte her iki dekontu başvuru belgelerine eklemelidirler.

İlk kez açılacak olan B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarında TMF Sportif Sürücü ve Temel, Güvenli ve İleri Sürüş Yetiştirme Programları Talimatı Madde 14-Eğitmen A Sertifikası, fıkra (2), d) bendi ve Madde 15-Eğitmen B Sertifikası, fıkra (2), d) bendinde belirtilen eğitim programları yükselme kriterleri Geçici Madde 1 uyarınca aranmayacaktır. İlk kez açılan programların devamında açılacak programlarda Talimatta belirtilen söz konusu yükselme kriterleri aranacaktır.

Başvuruların tamamlanmasını takiben açılacak eğitim programlarını başarılı biçimde tamamlayanlar program sonunda yapılacak sınavda da başarılı olmaları durumunda “TMF Eğitmen Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır.

Eğitmen A, B ve C sertifikası almaya hak kazanan eğitmen adayları sertifika düzenlenme tarihinde Sağlık Bakanlığınca onaylı ilk yardım sertifikasını ibraz etmek zorundadır.

TMF Eğitmen Sertifikası sahibi eğitmenler 08.02.2007 tarih ve 5580 sayılı MEB Özel Eğitim Kurumları Kanunu hükümlerine uygun olarak açılmış olan bir özel eğitim kurumlarında 22.11.2018 tarih ve 138 sayılı MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programlarında eğitmen olarak görev yapabilirler.  Bu özel öğretim kurumlarının, MEB Motosiklet C sınıfı Temel Hâkimiyet Sürüş Teknikleri, B sınıfı Motosiklet Güvenli Sürüş Teknikleri ve A sınıfı Motosiklet İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Kurs Programları kapsamında faaliyette bulunabilmek için uygun sınıfta TMF eğitmen lisansına sahip eğitmen çalıştırmaları zorunludur.

BAŞVURU SAHİPLERİNE 01.03.2019 TARİHLİ TALİMATI DİKKATLİCE OKUYARAK BAŞVURU YAPMALARI TAVSİYE EDİLİR. HER TÜRLÜ TEREDDÜTTE KALDIKLARI VE SORMAK İSTEDİKLERİ KONULAR İÇİN TMF EĞİTİM KURULU İLE (mehmet.gungor@tmf.org.tr - tankut.guzel@tmf.org.tr) İRTİBATA GEÇEBİLİRLER.


Bu sayfa 6838 kez okundu