Motorcu Aile olmak...

Halk dilinde kısayoludur motosiklet kullananlara motorcu demek. Tamircisi motorcudur, yarışçısı motorcudur, aksesuar satanı motocudur, ithalat yapanı, yönetimde yer alanı motorcudur. Eskiden motorcu diye kız verirken iki kez düşünürlermiş. 
Peki şimdi etrafınıza baktığınızda motorcu olarak kimleri görüyoruz? Yavuz hoca, üniversitede profesör, Cengiz tasarımcı, Hakkı abi dergi sahibi, Beyaz sanatçı, Aykut banka müdürü, Zeki emekli bankacı ve golfçü , Serpil ve Seden iş kadını, vs. vs…
Artık tanımlar değişirken bakış açıları da değişiyor. Ankara’da Atlı Spor Kulübü’nden antremandan dönen aileler kızlarını motosiklet kullanmaya teşvik ediyorlar. Yarışlarda çocukları görenler sürekli nasıl başlatabiliriz diye soruyorlar.  2004 yılında ilk yarışlara katılmaya başladığımızda  eşler gelmiyordu, sanırım bu modayı başlatan olduk. Bizimle birlikte ailecek yarışlara katılanlar artmaya başladı. Bugün geldiğimiz noktadan ise çok mutluyuz çünkü artık “Motorcu” aileler var.  Suna ablamız bize kısır yaparken , Gülten fotoğrafları çekiyor, Nurdan tatlıları getiriyor,  Aysel video’ları hazırlıyor, Yurdanur kahvaltıyı ve çayı hazırlıyor.  Sadece çocuklar yarışmıyor, aileler piknik yapıyor, sohbet ediyor ve çok keyifli zaman geçiriyorlar.
Şimdi bir de genç ve junior yarışçı profiline bakalım, çoğu iyi okullarda okuyor ve sınıflarında başarılılar. Yarışçı olacaklar diye hiçbiri okulunu bırakmayı düşünmüyor, ama çoğunluğu endüstri mühendisi veya makina mühendisi olmak istiyor.
Enduro sınıfına bakın, neredeyse hepsi işadamı..
Motosiklette artık çıta yükseliyor, her bakımdan…
Fransız filoloji mezunu idari müdür emeklisi Gülten ve elektronik Y. mühendisi bendeniz “MOTORCU” aile olmaktan gurur duyuyoruz… Ve motorcu aileleri çok seviyoruz…
Gelin katılın bize…


Bu sayfa 4100 kez okundu